27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Evsiz kalan Erdoğan ailesi acil yardım eli bekliyor

Diyarbakır - 11 Mayıs 2020 15:00 A A

Diyarbakır’ın Hani ilçesinin Sergen Mahallesi’nde sahur vakti elektrik kontağından çıkan yangın sonucu, kullanılabilir tek bir eşyası dahi kalmayan Erdoğan ailesinin evi kullanılamaz hale geldi.

Sergen Mahallesi’ne bağlı Salih mezrasında sahur vakti elektrik kontağından kaynaklandığı öğrenilen yangın sonucu Ali Erdoğan, eşi ve kızının ikamet etmekte olduğu ev, kullanılamaz duruma geldi.

Tek tesellinin herhangi bir can kaybının olmadığı yangında, komşuların yardımı ile aile bireylerinin yara almadan kurtulması oldu.

Yangının çıkış anını anlatan Erdoğan, “Sahurumuzu yapmıştık. Ben daha uyumamıştım. Burnumda daha önceden sorun olduğundan dolayı koku alamıyorum. Eşim uyuyalı 15 dakika olmadan aniden uyanarak bana, yanık kokusunun geldiğini söyledi. Ben, uyanık olmama rağmen o kokuyu alamamıştım.” dedi.

Komşuların desteğiyle kurtulduklarını aktaran Erdoğan, “Eşimin beni uyarmasıyla salonun kapısını açtığımda aniden yüzüme alev püskürdü. Bulunduğumuz odada mahsur kalmıştık. Alevler salonun tümünü kaplamıştı, dışarı çıkamıyorduk.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Pencereden seslenerek komşulardan yardım istedik. Sağolsunlar sesimizi duyan komşular yardıma yetiştiler. Elllerine geçirdikleri levyelerle pencereyi söküp beni ve ailemi kurtardılar. Allah kendilerinden razı olsun.” şeklinde konuştu.

“KULANILABİLECEK TEK BİR KIYAFETİM DAHİ KALMADI”

Meydana gelen yangından dolayı mağdur olduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Herşey aniden gelişti. Ancak canımızı kurtardık. Kurtarılma esnasında üstümüzdeki kıyafetler dahi yandı. Şu anda üzerimdeki elbiseler dahi şahsıma ait değil. Ne evim ne de eşyalarım, hiçbir şeyim kalmadı. Maddi imkanım olsaydı yeniden kendime bir ev yapardım. Fakat ona da güç yetiremiyorum. Yetkillierden bu konuda bana destek olmalarını, bu sıkıntılı dönemimde beni yalnız bırakmamalarını istiyorum.”  

Bu haber 744 kez okundu.
Diyarbakır - 15:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.