26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Feyzi’nin En Büyük Hayali Diyarbakır Halkına Konser Vermek

Diyarbakır - 14 Eylül 2020 08:03 A A

Diyarbakır’ın Merkez Sur İlçesi Şeyh Said Meydanı’nda her pazar günü gönüllü olarak şarkı söyleyen sokak müzisyeni Feyzi Kalkan, en büyük hayalinin bir gün Diyarbakır’da konser vermek olduğunu söyledi.

Diyarbakır’ın Sur İlçesi Şeyh Said Meydanı’nda her pazar günü gönüllü olarak şarkı söyleyen sokak müzisyeni Feyzi Kalkan, en büyük hayalinin bir gün Diyarbakır’da konser vermek olduğunu belirtti. Kentin önemli bir unsurunun müzikten geçtiğini ve Türk halk müziğini tekrar canlandırmak istediğini belirten Feyzi Kalkan, bu isteğini her Pazar günü söylediği şarkılarla gidermeye çalıştığını dile getirdi.

“GİTARA BAŞLAMAMIN SEBEBİ AHMET ARSLAN’DIR”

Küçüklüğünden beri müzikle uğraştığını ve ailesel sebepler dolayısıyla tahsilinin yarıda kaldığını ifade eden Kalkan, “1995 tarihinde Diyarbakır’da doğdum. Önceden gitar çalmıyordum. Ama sanat uğruna Diyarbakır’da ücretsiz sokak müzisyenliği yapmaya başladım. Keza bu şekilde hem şiir, hem de şarkı yarışmalarında birinciliklerim oldu. Benim en çok sevdiğim müzisyen Ahmet Arslan’dır. Çünkü gitara başlamama sebep oldu. Bir nevi vesile oldu. Keza Ahmet Kaya, Müslüm Gürses ve Rojda’nın da sıkı hayranıyım. En büyük hayalim elbette ki kendimi çok güzel yerlerde görmektir. Çünkü hedefim daha büyük bir kitle ve ortamdır. Çünkü ben Diyarbakır’da çok büyük bir konser vermek istiyorum. İnanıyorum ki bir gün hayallerime kavuşacağım ” dedi.

Devrim AKTÜRK’ün Haberi

Bu haber 3577 kez okundu.
Diyarbakır - 08:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.