29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Fırat Mahallesi sakinleri park talep etti!

Diyarbakır - 27 Kasım 2019 20:35 A A

Diyarbakır Merkez Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi sakinleri, imar planında park yapılması için ayrılan yaklaşık 5 dönümlük alana park yapılmasını istiyor. Vatandaşlar, alanda biran önce park yapılması için Kayapınar Belediyesine başvuruda bulunurken, alanda şimdilerde hayvanlar otlatılıyor.

Diyarbakır’ın yeni ve modern yerleşim alanlarında biri olan merkez Kayapınar ilçesinde yeşil alan çalışmaları da sürüyor. Diyarbakır’ın diğer ilçelerine oranla çok sayıda parkın ve yeşil alanın olduğu ilçede, imar planında park olan yerlerinde parka çevrilmesi istendi.

Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi’nde 5 dönümlük boş arazinin park yapılması istendi. Hem rekreasyon hem de park alanı olarak ayrılan arazi de biran önce park yapılmasını talep edilen Fırat Mahallesi sakinleri, konuyu Kayapınar Belediyesi’ne iletti. Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün konu ile ilgili çalışma yapması beklenirken, arazi şimdilerde hayvan otlatma yerine döndü.

Alanın park olduğunu ancak yaptıkları başvurulara rağmen bir türlü park yapılmadığının altını çizen vatandaşlar, “Daha önceki belediye yönetimi alana park yapılacağını bize söylemişti. Ancak geçen zaman içerisinde park yapılmadı. Kayyumun gelmesiyle yeniden talebimizi illettik. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ünal Koç’un yeşil alan ve park yapılması konusunda hassas olduğunu biliyoruz. Bizi amacımız yeşil ilçemize park ve yeşil alan kazandırmaktır. Hazır alanımız mevcut, sadece belediyemiz buraya park yapacak” diye konuştular.

Bu haber 991 kez okundu.
Diyarbakır - 20:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.