19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Firma yetkilileri: ‘İddialar mesnetsiz ve gerçek dışıdır’

Diyarbakır - 5 Haziran 2019 22:40 A A

Millet Bahçesi projesini yapan firma yetkilileri, bir haber ajansında ‘Tarihi Surlar ‘Millet Bahçesi’ inşaatında 2 metre çöktü’ haberle ilgili olarak yaptıkları açıklamada, çalışmalar sırasında Sur’un hiçbir bölgesinde çökme olayına rastlanılmadığını söyledi. Haberdeki iddiaların gerçeklikle bağdaşmadığının altını çizen firma yetkilileri, 4 ay önce başlatılan çalışmalarla sırasında tarihi surlara en küçük bir zarar verilmediğini belirttiler.

Yaklaşık 4 ay önce yapımına başlanan Sur Millet Bahçesi’nin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar sırasında ağır iş makinaları nedeniyle Sur’un doğu duvarında 2 metre çökme meydana geldiği iddiası üzerine Millet Bahçesi projesinin ihalesini alan firma yetkilileri bir açıklama yaptı.

Firma yetkilileri, çalışmalar sırasında UNESCO koruması altında olan Diyarbakır’ın tarihi surlarına en küçük bir tahribatın dahi yapılmadığını ifade ederek, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ihale edilen Millet Bahçesi çalışmasını sürdürüyoruz. Çalışmalar nedeniyle Sur’a yakın bölgede şantiye kurduk ve çalışmalarımızı başlattık. Millet Bahçesi çalışması sırasında Sur’lara zarar verildiğine yönelik bir takım iddialar ortaya atıldı. Şunu söyleyebiliriz ki; tarihi surlarımıza çok dikkat ediyoruz. Öyle iddia edildiği gibi bir çökme olayına şahit olmadık.

Haberi yapanlar, Sur’da yıkılan bazı yapıları duvar ya da Sur olarak görmüş olabilirler. Çalışmalarımızı çok dikkatli ve Sur’lara zarar vermeden sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız çalışmalar devam etmesine rağmen çok rahat bir şekilde o bölgeyi kullanıyorlar.

“SUR’DA ÇÖKME İDDİASI TAMAMEN YALANDIR”

Sur’da çökme iddiası tamamen yalandır. İddia sahiplerinin çökmenin nerede olduğunu göstersinler, şayet bir çökme varsa firma olarak her şeye hazırız. Halkımızın bu tür iddialara itibar etmemesini istirham ediyoruz” diye konuştular.

Millet Bahçesi Diyarbakır için çok güzel bir proje olduğunu vurgulayan yetkililer, “Millet Bahçesi projesini bilip bilmeden eleştirilmesi Diyarbakır düşmanlığının ta kendisidir. Haberi yapanların Diyarbakır sevgisinden şüphe ederim” dediler.

Bu haber 543 kez okundu.
Diyarbakır - 22:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.