19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Gazeteci Nurcan Baysal serbest bırakıldı

Diyarbakır - 3 Haziran 2019 18:32 A A

Bugün sabah saatlerinde gözaltına alınan gazeteci Nurcan Baysal, emniyette alınan ifadesi ardından çıkarıldığı savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldı.

Gazeteci Nurcan Baysal, bu sabah saatlerinde evine giden polislerce gözaltına alındı. Baysal, götürüldüğü Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ifade işlemlerinin tamamlanması ardından Diyarbakır Adliyesi’ne getirildi. Baysal, savcılık ifadesi ardından serbest bırakıldı.

BAYSAL: ÖZGÜRÜM

Baysal serbest bırakıldığını Twitter hesabından, “Özgürüm, gözaltından şimdi çıktım, arayan soran destek veren herkese teşekkür ederim. Evime ulaşınca gözaltı gerekçesinin detaylarını yazacağım. Ne diyeyim bilmiyorum, iyi ki varsınız hepiniz” mesajıyla duyurdu.

 GÖZALTI GEREKÇESİ ‘DTK!’

Avukatı Reyhan Yalçındağ Baydemir, Baysal’ın Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (DİSA) faaliyetlerinden dolayı “örgüt üyesi” olduğu iddiasıyla gözaltına alındığını aktardı. Yalçındağ, müvekkilinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İnsanları gözaltına almak artık klasik uygulamaya dönüştü. Aslında çok kolay bir şekilde ifadeye çağırabilirler. Ama bunu yapmadan gözaltına almayı tercih ediyorlar. Nurcan Hanım da bu örneklerden biri. Daha önce yazdığı yazılar nedeniyle yine gözaltına alınmıştı. Nurcan Hanım’ın katıldığı bir DTK toplantısı nedeniyle gözaltına alındığını düşünüyoruz.” Kaynak: MA

Bu haber 302 kez okundu.
Diyarbakır - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.