Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.56
  • DOLAR 6.06

Gazi Yaşargil haşere hastanesi!

Diyarbakır - 9 Eylül 2019 17:24 A A

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde daha önce 3 kez ortaya çıkan tahtakuruları, bu kez de hastanenin diğer katlarına dadandı. Yeterli ilaçlama yapılmadığı için hastanenin hemen hemen tüm katlarında görülen haşereler nedeniyle çok sayıda servis geçici olarak hizmete kapatıldı.

Yaklaşık 1 yıldır belirli aralıklarla tahtakurularının ortaya çıktığı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bazı servisler bir bir kapatılmaya başlandı. Haşerelerin görülmeye başlaması üzerine duruma tepki gösteren hasta yakınları, Sağlık Müdürlüğü’nü topa tuttu. Yeterli önlem alınmaması nedeniyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tamamını haşereler basması üzerine vatandaşlar, yeterli seviyede sağlık hizmeti alamıyor.

GAZİ YAŞARGİL HAŞERELER HASTANESİ OLDU!

Daha önce 3 kez hastaneyi basan haşerelere (tahtakuruları) çözüm bulunamamasından dolayı hastanenin birçok katındaki poliklinikler hizmete kapatıldı.

HAŞERELER GÖĞÜS HASTALIKLARI SERVİSİNİ DE BASTI

Diyarbakır’da 273 odası ve 546 yatağı ile bölgenin en büyük hastanelerinden biri olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görülen tahtakuruları giderek yayılıyor. Daha önce Kardiyoloji ve Genel Cerrahi kliniklerinde görülen haşereler geçtiğimiz gün Hastanenin Göğüs Hastalıkları Servisi’nde görüldü. Hastane yönetimi haşerelerin görülmesi üzerine servisteki hastaları başka servislere tahliye etti. Göğüs Hastalıkları Servisinin kapısına da “İlaçlama yapıldığından servis kapalıdır” yazısı asıldı. Dezenfekte çalışmalarının sürdüğü öğrenilirken, hastane yönetimi ise konu hakkında gazetemize herhangi bir açıklama yapmadı.

Seyfettin EKEN’in Özel Haberi

Bu haber 991 kez okundu.
Diyarbakır - 17:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.