-6° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gazi Yaşargil Hastanesi’nden covid-19 numune taşıma ihalesi açıklaması!

Diyarbakır - 30 Ağustos 2020 21:12 A A

Diyarbakır Gazi Yaşargil ve Araştırma Hastanesi’nden Biyotransporter alım ihalesine ilişkin yapılan haberle ilgili bir açıklama yapıldı.

07.08.2020 tarihinde 2020/399087 İKN’li 2 kalem malzeme alımı ihalesiyle ilgili basında çıkan haberlerde belirtilen iddiaların asılsız olduğunu ileri sürülen açıklamada, “Yaptığımız ihalenin şeffaf olduğu ve daha önce mal malzeme alımlarımıza teklif veren 5 adet firmaya davetiye yollanmış ayrıca sözlü olarak da katılım sağlamak isteyen 2 istekliye daha davetiye gönderilmiş, mevzuata uygun yasal süreç işletilmiş rekabet koşulları sağlanmış ve süreç şeffaf bir şekilde yürütülmüştür. İhaleye ekonomik açıdan en uygun teklif veren 2 firma sözleşmeye davet edilmiştir” denildi.

“TAŞIMA ÇANTALARI ŞEFFAF ŞEKİLDE İHALE EDİLDİ!”

Pandemi sürecinden dolayı acil alınması gereken bu taşıma çantaları şeffaf bir şekilde ihale edilerek, gelen fiyat teklifleri MKYS ortalamasının altında olduğu görüldüğüne işaret edilen açıklamada,  “Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız ihalelerde alınan tüm malzemelerin hepsi teknik şartnameye uygunluğu dikkatte alınarak iş ve işlemler yapılmıştır. Biyotransporter alımına ilişkin; Gelen teklifler ihale komisyonumuzca teknik şartnameye uygunluğu değerlendirilerek oy birliğiyle karar alınmış olsa da, daha sözleşme imzalanmamış ve malzeme alımı gerçekleşmemiştir. Sadece firmaların getirdiği numuneler mevcut olup bu numunelerin teknik şartnamemizin tüm maddelerine uygun olduğu komisyonumuz tarafından görüşülüp karara bağlanmıştır” denildi.

“UBB KODU OLMAYAN MALZEMENİN TEMİN EDİLDİĞİNE YÖNELİK AÇIKLIK”

Açıklamada, habere konu olan biotransporter numune taşıma çantası için UBB kodu olmayan malzemenin temin edildiği iddiasına açıklık getirilerek,  şöyle denildi:

“Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün TİTUBB Kayıt yapılacak/ yapılmayacak ürünlerle ilgili Duyuru 2010/4 genelgesinin 11.maddesi “İlaç arabası, hastane arabası vs. gibi ilaç ve tıbbi cihazların taşınmasında kullanılan ürünler tıbbi cihaz yönetmelikleri kapsamında değerlendirilmemektedir. Bu ürünler için TİTUBB kayıt / bildirim ibrazı istenmeyecektir” denilmektedir. Ayrıca Malzeme Kaynakları Yönetim Sisteminde de Biotransporter numune taşıma çantası UBB ibrazı istenmeyen ürün listesinde olduğu açıkça görülmektedir.

“NUMUNE TAŞIMA ÇANTALARI SOĞUK ZİNCİR TAŞIMA YÖNETMENLİĞİNE UYGUNDUR”

Alımı planlanan numune taşıma çantaları soğuk zincir taşıma yönetmeliğine uygundur.”

Bu haber 796 kez okundu.
Diyarbakır - 21:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.