Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gazi Yaşargil’de bir skandal daha!

Diyarbakır - 11 Haziran 2021 00:01 A A

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yetkisi olmadığı halde bir personelin hastaya puan girdiği ortaya çıktı.

Diyarbakır’da sağlık ile ilgili skandallar bir yenisi daha eklendi. Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünün iptal ettiği ihaleyi yenilerek bir milyon 700 bin TL kamu zararına neden olması gündemdeyken bu sefer skandal sağlık personelinden geldi. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir personel yetkisi olmadığı halde, hasta puanlandırma sistemi üzerinden bir hastaya puan girdi. Olayın ortaya çıkmasıyla başlatılan soruşturma ise sürüyor.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4 Mart 2021’de yatışı yapılan hasta B. K.’ya yetkisi bulunmadığı halde bir personel puan girdi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi İl Sağlık Kurulu yaptığı denetimlerde, N. B. adlı personelin yetkisi bulunmadığı halde hastanede yatan B. K.’ya 10 Mart’ta puan girdiğini tespit etti.

Denetimler sırasında yetkisi olmadığı halde N. B.’nin hastaya puan girmesinin açığa çıkmasıyla olaya ilişkin tutanak tutuldu. Tutanağın ardından N. B. hakkında idari soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın yürütülmesi için Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Tarkan Yılmaz 17 Mayıs 2021 tarihinde muhakkik olarak görevlendirildi.

Soruşturma sürerken Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Asena İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevden alındı. Diyarbakır’da sağlık alanında bir biri ardından patlayan skandalların araştırılması için görevlendirilen müfettişlere, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerince N. B.’nin yetkisi olmadığı halde hastaya puan girme skandalının bildirilip bildirilmediği ise bilinmiyor.

Mehmet Zeki ÖZER’in Haberi

Bu haber 2183 kez okundu.
Diyarbakır - 00:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.