29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Gelecek Partisinin 10 İlçe başkanı belli oldu

Bağlar - 9 Mayıs 2020 18:09 A A

Bir süre önce Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı olarak atanan avukat Aydın Altaç, 10 İlçe başkanını belirledi.

Gelecek Partisinin kurucu isimlerinden olan Aydın Altaç bir süre önce Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından Diyarbakır İl başkanı olarak atandı. Göreve hızlı başlayan Altaç 10 İlçe başkanını belirledi. Belirlenen İlçe Başkanları, düzenlenen törenle mazbatalarını alarak göreve başladı.

Gelecek Partisi Diyarbakır İl binası önünde düzenlenen mazbata törenine İl Başkanı Aydın Altaç, yönetim kurulu üyeleri ve İlçe başkanları katıldı.

“VATANDAŞIMIZA RAHAT NEFES ALDIRMAK İÇİN KOLLARI SIVAYACAĞIZ”

Törende kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Aydın Altaç, “Sayın Genel Başkanımız, Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da sık sık dile getirdiği gibi, ‘halka hizmet, Hakk’a hizmettir’ şiarıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, böylesi anlamlı bir günü yaşıyor olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İlçe Başkanlarımız, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarımızın Yetki Belgelerini takdim ederken, hep beraber ‘vira bismillah’ diyerek, bu kutlu davanın birer neferleri olarak, yolumuza artık çok daha güçlü ve geniş halk kitleleriyle beraber devam edeceğiz. Startını verdiğimiz bu halk hareketi, sessiz çoğunluğun sesi olacak, ilk seçimde iktidara gelerek, aziz milletimizin yaşamakta olduğu sorunları birer birer çözmek ve vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak için kolları sıvayacak.

TÜM ARKADAŞLARIMI TEBRİK EDİYORUM

Bugün burada hepimiz tarihi bir güne tanıklık etmekteyiz. Halkımızın bağrından çıkmış, pırıl pırıl arkadaşlarımızla, ‘ben’ değil, ‘biz’ anlayışıyla, modern demokrasinin en güzel örneklerini sunacağız. Arkadaşlarımızla beraber, il, ilçe, köy, mahalle ve ev ziyaretlerinin yanı sıra, ticaret dünyamızın bileşenlerini, demokratik sistemin olmazsa olmazları arasında yer alan Sivil Toplum Kuruluşları, SİAD’lar, Oda, Borsa ve Esnaf Birliklerimizi ziyaret edeceğiz. Aziz Diyarbakırımız ve kadirşinas halkımızın faydasına olacak her projenin altına değil elimizi, bedenimizi koyacak, toplumsal projelerin takipçisi olacak, kentimize katma değer katacak, istihdama katkı sunacak her işin sonuna kadar yanında olacağımızı özellikle belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, ‘Yeter, Söz Milletindir’ diyerek, Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde çıktığımız bu kutlu yolculukta, tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Altaç konuşmasının ardından İlçe başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarına yetki belgelerini teslim etti.

Gelecek Partisinin belirlenen 10 İlçe başkanları şunlar:

Bağlar İlçe Başkanı Ramazan Delidolu,  Silvan İlçe Başkanı Mehmet Nezir Anlamış, Dicle İlçe Başkanı Mehmet Aksal, Ergani İlçe Başkanı Halim Tunç, Bismil İlçe Başkanı İbrahim Şimşek, Kulp İlçe Başkanı Müserdim Olcum, Eğil İlçe Başkanı Halil Aydın, Sur İlçe Başkanı Bayram Gezek, Kayapınar İlçe Başkanı Cihan Gani Eser ve Yenişehir İlçe Başkanı İbrahim Taşkıran.

Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Delidolu ve Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Simfil de, yetki Belgelerini aldılar.

Altaç, yetki belgelerini alan ilçe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile toplu fotoğraf çektirdi.

Bu haber 368 kez okundu.
Bağlar - 18:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.