36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanı Aytaç oldu!

Diyarbakır - 12 Aralık 2019 15:21 A A

Eski AK Parti Diyarbakır İl Başkanı avukat Aydın Altaç, Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurduğu partinin Diyarbakır İl Başkanı oldu. Kurucular kurulunda ise eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile Bayram Zilan bulunuyor.

Günlerdir ismi üzerine iddialar ortaya atılan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin ismi belli oldu. Davutoğlu’nun partisinin adı “Gelecek Partisi”  olarak belirlendi. Parti isminin netleşmesinden sonra Ahmet Davutoğlu partisinin kuruluş başvurusunu yaptı. Davutoğlu’nun ekibinden beş kişilik bir heyet başvuru dilekçesini teslim etmek için İçişleri Bakanlığı’na gitti.

Başvuruyu bakanlığa iletmek için gelen heyette eski AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ile Selçuk Özdağ, 24’üncü Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, eski vali İzzettin Küçük, AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve eski Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ yer aldı.

İÇTEN VE ZİLAN’DA YER ALIYOR

Öte yandan Partinin Kurucular Kurulunda bölgeden de bazı isimler bulunuyor. Bu isimlerden bazıları, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, eski Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı avukat Aydın Altaç ve geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday adayı olan Bayram Zilan bulunuyor.

Murat ÖZBİLEK’in Haberi-Tigris Haber

Bu haber 3448 kez okundu.
Diyarbakır - 15:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.