Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Genç yönetmenden farkındalık filmi

Diyarbakır - 7 Ekim 2021 17:10 A A

Genç yönetmen Devrim Aktürk, ‘İki Türlü Hayat’ isimli kısa filmle ‘yoksulluğa son’ dedi. Aslen Diyarbakırlı olan ve Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıfı okuyan genç yönetmen Devrim Aktürk, ‘İki Türlü Hayat’ isimli kısa filminde ‘yoksulluğa son’ diyerek, bir taraftan yoksul iki kardeşin, diğer bir taraftan ise maddi durumu yerinde olan iki kardeşin nasıl bir yaşantıları olabileceğini kısa filmle anlattı.

AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAKTI

İki Türlü Hayat kısa filmini GAP Genç Portal için çektiğini söyleyen Aktürk, “Bir insan zenginken nasıl bir yaşantısı olurdu, yoksulken nasıl bir yaşantısı olurdu? Bu soruya binlerce cevap üretilebilir ama bu cevabı kısa filmle yansıtmak nasıl olurdu? İşte, amacımız değerli dostlarımla beraber çok kısıtlı imkanlarla bunu yansıtmaktı. başardık mı yoksa başarısız mı olduk bilemem. Kararı sevgili izleyicilerimiz verecekler. Ancak şunu belirtmek isterim ki, bu kısa filmde yoksulluğa son diyor, tüm insanlığın sağlıklı bir yaşam sürdürmesini diliyoruz.” dedi.

Bu kısa filmi tek başına çekmediğini de aktaran Aktürk, “Sundukları destek dolayısıyla oyuncu dostum Abdurrahman Varlık, yeğenim Roger Eren Alkış, Yusuf Damlayıcı ve Memocan Aksoy’a teşekkürlerimi eder, arka planda önemli işlere imza atan Kerim Tunçay’a şükranlarımı sunar, güzel sesleriyle kısa filmimize müzik hususunda kıymet veren dostlarım Maziye Binen ile Feyzi Kalkan’a müteşekkir olduğumu huzurunuzda dile getirmek isterim.” diye konuştu.

Bu haber 276 kez okundu.
Diyarbakır - 17:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.