22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gençler, izin ile birlikte yaklaşan sınav stresini attılar

Diyarbakır - 15 Mayıs 2020 13:44 A A

Diyarbakır’da, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, sokağa çıkmaları kısıtlanan 15-20 yaş grubundaki gençler, uzun bir aradan sonra yeniden sokağa çıkmanın sevincini yaşadı.

Coronavirus (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden biri de 20 yaş altında olan bireylere yönelik sokağa çıkma kısıtlamasıydı.

Bu kapsamda uzun bir süreden sonra 20 yaş altında olan ve sokağa çıkamayan bireylere bir esneklik getirilerek kadar sokağa çıkmalarına izin verildi.

20 yaş altında olan bireylerin sokağa çıkmalarına yönelik uygulama iki grup halinde gerçekleşti. İlk grupta yer alan 0-14 yaş grubu, 13 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00 ile 15.00 arası sokağa çıkarak kendilerine verilen izni kullandı.

Bugün ise saat 11.00 ile 15.00 arası ikinci grupta yer alan 15-20 yaş aralığındaki gençler, kendilerine verilen izni kullanarak sokakları, caddeleri ve oyun alanlarını doldurdu.

15-20 yaş grubunda yer alan bireylerden kimi aileleri ile yürüyüş yaptı, kimi parklarda gezindi, kimi de uzun süredir görüşemediği arkadaşlarıyla zaman geçirdi. Dışarıya çıkan Diyarbakırlı gençler, uzun süredir evde kaldıkları için sıkıldıklarını ve sınava hazırlık sürecinde oldukları için de stresli olduklarını belirtti.

Kendilerine verilen 4 saatlik izin sürecinde dışarıya çıkarak üzerlerinde biriken stresi atmaya çalıştıklarını belirten Diyarbakırlı gençler, uzun süredir görmedikleri arkadaşları ile de zaman geçireceklerini söyledi.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 401 kez okundu.
Diyarbakır - 13:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.