12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gençlik ve Spor İl Müdürü Demir’den Ramazan ayı kutlama mesajı

Diyarbakır - 24 Nisan 2020 17:01 A A

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, bir Mübarek Ramazan ayına dahi kavuşmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

‘Mübarek Ramazan Ayı, bereketiyle geldiği gibi, manevi atmosferin zirvesini yaşadığımız nadide zamanlardır. Yardımlaşma, dayanışmanın zirve yaptığı kutlu bir dönemdir’ diyen Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, mesajında şöyle dedi:

“Bereket, bolluk ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, özlemle beklediğimiz Şehr-i Ramazan, derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, Yüce Dinimiz İslam’da ve köklü kültürümüzde müstesna bir yere sahiptir. Ramazan demek, aynı zamanda paylaşmak, paylaşarak mutlu olmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, yardımseverliğin zirveye ulaştığı, sevgi ve hoşgörünün perçinlendiği, kutlu bir aydır. Bu mübarek ayda bizlere düşen görev, yardımlaşma ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp, yaşatmaktır. Dünyada etkili olan koronavirüs bulaşıcı pandemi (KOVİD-19) dolayısıyla, yüz binlerce insan hayatını kaybederken, milyonlarca insan, yoğun bakım ünitelerinde tedavi edilmekte.

Cenabı Allah’a, yöneleceğimiz, bu kutlu gün ve gecelerde, başta aziz vatanımız ve İslam Dünyası olmak üzere, bütün dünya insanlarının bulaşıcı salgın hastalık tehlikesinden tamamen kurtularak, yeniden eski günlerimize dönebilmemiz için dualar ve niyazlarda bulunalım. Aziz milletimiz ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Ramazan Ayını en halisane duygularımla kutlar, bu müstesna günlerin, beraberinde sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini, Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum”

Bu haber 399 kez okundu.
Diyarbakır - 17:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.