29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gezin Gençlik Kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor

Bölge - 31 Temmuz 2021 15:01 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tatil yapma imkânı bulunmayan dezavantajlı çocuklara yönelik düzenlediği ücretsiz yaz kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin mahallesinde yer alan Gençlik Kampı’nda tatil yapma imkânı bulunmayan dezavantajlı gençler doyasıya eğleniyor.

Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yaz kampına taşınan çocuklar, doğa ile içiçe kamp yapma fırsatı buluyor.

Büyükşehir Belediyesi, kampta katılan çocuklara, içerisinde havlu, bone, havuz gözlüğü, şort, terlik, diş macunu ve diş fırçası bulunan çantaları hediye ediyor. Alanında uzman eğitmenler, kampta çocuklara, milli ve manevi değerler seminerleri, resim, el becerileri, halk oyunları, müzik, okuma, sinema, yaratıcı drama, robotik ve ritim atölyeleri aracılığıyla eğitimler veriyor.

Çocukların, fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla sportif faaliyetler kapsamında her gün belirli saatlerde yüzme, futbol, basketbol, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenleniyor. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de kampa katılan çocuklara yanma, yangın bilgisi, yangın çeşitleri, yangın güvenliği ve söndürme prensipleri hakkında eğitimler vererek tatbikat yaptırıyor.

ÇOCUKLAR YÜZME ÖĞRENİYOR

Çocuklar, kamp dönemi boyunca her gün belirlenen saatlerde yarı olimpik yüzme havuzunda zaman geçiriyor. Yaşanabilecek olumsuz duruma karşı cankurtaranlarında görev yaptığı havuzda, yüzme bilen ve bilmeyen çocuklar gruplara ayrılıyor. Alanında uzman eğitmenler, yüzme bilmeyen çocuklara yüzme, yüzme bilen miniklere ise yüzme stillerini öğretiyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, çocuklara çevre bilincini aşılamak için kamp döneminde doğayı ve bulundukları alanı tanımaları için Hazar Gölü’ne tanıtıcı gezi organize ediyor. Kamp dönemi boyunca yaşanabilecek olumsuz sağlık durumlarına karşı alanda bulunan revirde sağlık personeli 24 saat görev yapıyor.

DİYETİSYENLERİN HAZIRLADIĞI LİSTEYLE ÇOCUKLAR DÜZENLİ BESLENİYOR

Kamptan yararlanan çocuklara, kamp süresince diyetisyenler tarafından hazırlanan liste doğrultusunda 3’ü ana 2’si ara olmak üzere 5 öğün yemek hizmeti verilerek düzenli beslenmeleri sağlanıyor. Her hafta 120 kişinin kabul edildiği kampın son gününde ise çocuklara, veda gecesi düzenleniyor. Gecede çocuklar, yakılan kamp ateşi etrafında müzikler eşliğinde oyunlar oynuyor ve tatil süresince yaşadıkları deneyimleri dile getirme fırsatı buluyor.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Toplamda 9 hafta sürecek olan ve 1200 çocuğun ücretsiz yararlanması hedeflenen yaz kampının başvuruları ise devam ediyor. Her çocuğun 5 gün boyunca ağırlandığı kamptan yararlanmak isteyenler, velileriyle birlikte Bilgi Evleri, Akademi Lise ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanında yer alan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na mesai saatleri içinde başvuruda bulunabiliyor.

Bu haber 962 kez okundu.
Bölge - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.