28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GGC ‘Yılın Başarılı Habercileri’ ödüllerini aldı

Diyarbakır - 8 Aralık 2019 15:33 A A

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet’inin (GGC) 34’üncüsünü düzenlediği ve daha önce Yılın Başarılı Gazeteciler olan tören, bu yıl “Yılın Başarılı Habercileri” ödül töreni değiştirilmesi dikkat çekti.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet’inin (GGC) 34’üncüsünü düzenlediği “Yılın Başarılı Habercileri” ödül töreninde dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi.

Sur ilçesinde bir otelde düzenlenen ödül törenine Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Bağlar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Oda ve STK temsilcileri, ulusal basından FOX TV’nin başarılı ve sevilen sunucusu İsmail Küçükkaya, Habertürk TV ekranlarının beğenilen spikeri Hülya Hökenek, ulusal basın temsilcisi gazeteciler, Bölgeden gazeteciler ve Diyarbakır’dan basın çalışanları katıldı.

Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesinde yapılan “2019 Yılı Başarılı Gazeteciler” ödül töreninde dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi.

“TV HABER” Dalı Birincilik ödülüne layık görülen Kamil Can Kılıç ve Sezai Akın’a plaketlerini Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Bari Güzeloğlu takdim etti.

Ödül töreninde Vali Güzeloğlu bir konuşma yaptı. Ödül töreninde açıklamalarda bulunan Vali Güzeloğlu, 2020’de Diyarbakır merkezli Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet’inin Sur ilçesinde kentin tarihi mimarisine haiz olan çok özel bir hizmet binasına kavuşacağının da müjdesini verdi.

“GAZETECİLER EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZDIR”

Ödül gecesine katılanlara ve bu anlamlı buluşmada emeği geçen GGC’ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Güzeloğlu, gazeteciliğin bir gönül mesleği, adanmışlığın, her yönüyle zamanın ve yaşanmışlığın tanıklığını içeren bitmeyen bir uğraş olduğunu söyledi. Gazeteciliğin aynı zamanda ülkenin milli menfaatlerini koruyan bir sorumluluğu gerektirdiğine dikkat çeken Sayın Güzeloğlu, “Biz yönetenlerde bu sorumluluğu taşıyanlar gazetecileri en yakın çalışma arkadaşlarımız gibi görmekteyiz. Onlar halkımızın ve toplumumuzun aynı zamanda elçisi, ileticisi ve şüphesiz yaşanan bütün olayların değerlendiricileridir” dedi.

“GAZETECİLERİN KONUT SAHİBİ OLMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATACAĞIZ”

Teknolojinin değişikliğine rağmen gazeteciliğin etkinliğini sürdürdüğüne vurgu yapan Güzeloğlu, yerel medyanın çok daha öne çıkan bir konumda bulunduğunu belirtti. GGC’nin bazı isteklerinin olduğunu ifade eden Güzeloğlu, kentin tarihi zenginliğini yaratan ve onu geleceğe taşıyan GGC’nin tarihi yapıda bağımsız ve özel bir binasının olması gerektiğini dile getirdi. 2020’de Diyarbakır merkezli GGC Sur ilçesinde kentin tarihi mimarisine haiz olan çok özel bir hizmet binasına kavuşacağının müjdesini veren Güzeloğlu, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. olduktan sonra gazetecilerin konut sahibi olması için yine 2020’de bu çalışmayı başlatıyorum. Üçüncü başlıkta yine çalışan gazetecilerimizin haklı olarak talep ettikleri habere ulaşmada kolaylık ve kendileri içinde ekonomik anlamda hem destek hem de imkan 2020’de Büyükşehir Belediyemiz toplu taşıma araçlarında GGC üzerinden bildirilen gazetecilerimizin ücretsiz ulaşım kartlarını dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

“YENİ GGC BİNASI ARŞİV MERKEZİ OLMALI”

Yeni bina müjdesinin ardından gazeteciler cemiyetinden istekte bulunan Güzeloğlu, “ Tahsis edilecek gazeteciler cemiyeti binamızın yerel basın ve kent tarihine tanıklık eden gazetelerle buluşmuş bir arşive bir değerlendirme ve çalışma alanına sahip olmasıdır. Zamanın tanığı gazetecilerin gazete nüshaları, cerideleri ve o dönemden kalan belgeleri üzerinden bu aziz ve kadim kentimizin tarihini hem okumak hem görmek hem hatırlamak çok değerli olacaktır” şeklinde konuştu.

Gecede GGC Başkanı Mehmet Veysi İpek, eski bakan ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker ve Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim, de gazetecilik mesleğinin zorluğunu belirten birer konuşma yaptılar.

AKIN ÖDÜLÜNÜ SAYIN GÜZELOĞLU’DAN ALDI

Yapılan konuşmaların ardından gazetecilere ödülleri dağıtıldı. Güzeloğlu, TV haber dalında “Robinson Ziya” görüntülü haberiyle 1’inciliği elde eden Sezai Akın’a ödülünü takdim etti. Dereceye giren diğer gazetecilerin de ödüllerini almasından sonra gece toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

GGC ödül töreninde FOX TV’nin başarılı sunucusu İsmail Küçükkaya’ya yoğun ilgi vardı. Küçükkaya ile fotoğraf çektirmek isteyenler sıraya girdi.

Bu haber 862 kez okundu.
Diyarbakır - 15:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.