23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gıda Toptancılar Sitesi de dezenfekte edildi

Bağlar - 23 Mart 2020 20:56 A A

Bağlar Belediyesi, ticaretin kalbinin attığı yer olarak bilinen Diyarbakır Gıda Toptancılar Sitesi’nde buharlı araçlar eşliğinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.  DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, temel gıda maddelerinin depolandığı yer olarak bilinen bölgede gerçekleştirilen dezenfekte çalışmasının önemine dikkat çekti.

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar Belediyesi, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kentte temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından oluşturulan ekipler, bu kez buharlı araçlar eşliğinde Gıda Toptancılar Sitesi’nde hem sulama ve temizleme, hem de dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Diyarbakır Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği binasının yanı sıra site içerisinde yer alan iş yerleri, sokak araları ve bölmeler temizlendi. Dezenfekte çalışması sırasında iş yeri çalışanlarının  da durumdan duydukları memnuniyeti dile getirerek ekiplere yardım etmesi dikkat çekti.

“GIDA GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA”

Yapılan dezenfekte ve temizlik çalışmasının gıda güvenliği açısından önemli olduğunu belirten Diyarbakır Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. Ebedinoğlu, “Gıda Toptancılar Sitemiz ticaretin kalbi sayılıyor. Buranın hijyen ve temiz olması çok önemli. Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında bizimle koordineli hareket ederek dezenfekte ve temizlik çalışmasını yürüten Bağlar Belediyesi’nin bu hizmetini değerli buluyoruz. Esnaf kardeşlerimizden alınan tedbir ve kurallara mutlaka riayet etmelerini istiyoruz. Bu tedbirler hem kendileri hem vatandaşlarımız için değerlidir” dedi.

Bu haber 404 kez okundu.
Bağlar - 20:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.