29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gökyüzündeki esrarengiz cisimler paniğe yol açtı!

Diyarbakır - 29 Mayıs 2021 21:30 A A

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi’ne bağlı bir köyde gökyüzünde bir anda belirleyen cisimler paniğe yol açtı. Aynı cisimlerin bir ay önce de yine aynı köy üzerinde görüldüğü öğrenilirken, cisimlerden ses çıkmadığı bilgisine ulaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, olay dün akşam saatlerinde Sur ilçesine bağlı İki Kuyu köyü’nde yaşandı. Tarlada çift süren bir vatandaş, gökyüzünde paralel olarak ardı ardına sıralanan 250’ye yakın parlak cisim fark etti. Önce panik yapan vatandaş, bu esrarengiz cisimleri kayda almaya başladı. Görüntülerde, ses çıkmayan cisimler 15 dakika boyunca gökyüzünde kaldıktan sonra ortadan kayboldu. Parlak cisimlerin yaklaşık 1 ay önce yine aynı köyün semalarında da görüldüğü, sayılarının 60 ile 70 arasında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cisimleri videoya alan köylü vatandaş, tarlada çalışırken, biranda gökyüzünde daha önce hiç görmediği parlak cisimleri fark ettiğini ifade ederek, “Cisimler gökyüzünden paralel olarak hareket ediyordu. Önce panik yaptım ardından görüntülemeye başladım. Sanırım 10-15 dakika boyunca gökyüzünden hareket eden parlak cisimler daha sonra gözlerden kayboldu. Ses çıkarmayan bu cisimlerin ne olduğunu çok merak ediyorum. Aynı cisimler 1 ay önce de köyümüzün üzerinden geçmişlerdi. Uçak olmadığını biliyorum. Ama ne olduklarını tama seçemedim” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 519 kez okundu.
Diyarbakır - 21:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.