Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.74

Gönüllü berberden Mızraklı’ya ziyaret

Diyarbakır - 6 Ağustos 2019 18:18 A A

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kentin sokaklarında çocukların saç tıraşlarını ücretsiz şekilde gerçekleştiren ve gönüllü berber olarak bilinen Resul Yılmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

Yaklaşık 2 ay önce gönüllü berber projesini başlatarak engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç yurttaşları ücretsiz şekilde tıraş eden, Kurban Bayramı öncesinde kentin sokaklarını gezerek çocukların saç tıraşlarını üstlenen Resul Yılmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Verdiği emeklerden dolayı gönüllü berber Yılmaz’ı kutlayan Mızraklı, “Yüreklerde, inançlarda birikmiş olan ve hepimizin hiçbir zaman kaybetmeyeceği zenginlikler vardır. Yüreği, kendi vücudundan çok daha büyük olan bir insanı ağırlamak onur verici. Darda olanın, eksiği olanın veya yok olana uzatılan el çok kutsaldır. Bir çocuğu sevindirmekten daha güzel bir şey yoktur. Çocuğu mutlu etme duygusu insanı güçlü kılar ve kişiyi de mutlu eder” dedi.

Bugüne kadar gönüllü olarak yer aldığı projelerle ilgili Mızraklı’ya bilgiler aktaran Yılmaz, ayrıca gerçekleştirmeyi tasarladığı planlarını da paylaştı. Yılmaz, görüşme sonunda oluşturulacak kütüphaneye destek amaçlı Mızraklı’ya kitap hediye etti. Mızraklı ise Yılmaz’a saç kesme makinesi armağan ederek yeni projelerinde başarılar diledi.

Bu haber 597 kez okundu.
Diyarbakır - 18:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.