Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Görev adamı; Alattin Parlak!

Diyarbakır - 10 Kasım 2021 14:24 A A

Geçtiğimiz dönem Doğu Anadolu Bölge teşkilat koordinatörlüğünü büyük bir başarı ve özveri ile yürüten Alaattin Parlak kurulan Bölge Teşkilatı ile Doğu Anadolu AK Parti’ye en fazla genç nüfusun üye olmasında büyük katkısı oldu. Parlak’ın bu başarısı parti içinde daha kritik görevlere gelmesinde etkili oldu.

ÖNCE MKYK ÜYELİĞİ

Özellikle genç nüfus tarafından Doğu ve Güneydoğu bölgesinde gençliğin abisi diye isimlendirilen Parlak, ikinci sırada yedek olduğu MKYK listesine geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla AK PARTİ MKYK listesine asıl olarak atandı.

YENİ VE ZORLU BİR GÖREV DAHA VERİLMİŞTİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan Alaattin Parlak’ın MKYK listesine girmesi sosyal medya platformlarında tebrik yazıları ile sevinçle karşılandı. AK Parti genel merkez tarafından yapılan bölge koordinatörlüğü görevlendirmesinden sonra be kez Güneydoğu Anadolu Bölgesi teşkilat koordinatörlüğüne atandı. Yıllardır bölgede, özellikle yaptığı STK çalışmalarıyla bölgeye hiç de yabancı olmayan Alaattin Parlak hiç vakit kaybetmeden Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki AK Parti teşkilatlarını ziyaret etmeye başladı.

“HALKIMIZIN DERDİ İLE DERTLENENMELİYİZ”

Bölge halkı tarafından yardımseverliği ve mütevaziliği takdir toplayan Alaattin Parlak ziyaret ettiği bölge İl ve ilçe teşkilatlarının 2023 vizyonu için birlik ve beraberliğe çağrıda bulunarak, ziyaret ettiği her yerde sevinçle karşılanmıştı.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI VEKİLLİĞİ GÖREVİNE GETİRİLDİ

Ak Parti Genel Başkan Vekil İstanbul milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Genel Başkanlık makamına yazdığı yazıda;  “Genel başkan vekilliğimiz iş ve işlemlerinin daha düzenli ve verimli yürütülmesi amacıyla;

MKYK Üyesi, 27. Dönem Yalova Milletvekili Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ

MKYK Yedek Üyesi Ahmet Fethan BAYKOÇ

MKYK Üyesi Alaattin PARLAK

26. ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Hasan TURAN

27. Dönem İstanbul Milletvekili İffet POLAT

27. Dönem Balıkesir Milletvekili Mustafa CANBEY

26. ve 27. Dönem Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ

Genel Başkanvekili Yardımcısı olarak görevlendirilmelerinin uygun olacağı mütalaa edilmektedir. Makamınızca da uygun görüldüğü takdirde Parti Tüzüğümüzün 79’uncu maddesi uyarınca, adı geçenlerin Genel Başkanvekili Yardımcısı olarak görevlendirilmesini Olur’larınıza arz ederim” yazdığı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’in olurlarıyla AK Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak Ak parti genel başkan vekil yardımcısı olarak atanmıştı.

Daha sonra Mardin İl koordinatörlüğüne atanan Alaattin Parlak, son değişen İl koordinatörleri listesinde Malatya İl koordinatörlüğüne getirildiği öğrenildi.

Bu haber 686 kez okundu.
Diyarbakır - 14:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.