Açık
  • EURO 6.72
  • DOLAR 6.16

GÜÇSİYAD Diyarbakır İl Başkanlığı açıldı

Bağlar - 18 Eylül 2019 22:13 A A

2017 yılında İstanbul’da kurulan ve Genel Başkanlığını Turgay Erence’nin yaptığı Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD) Diyarbakır’da İl başkanlığını kurdu. GÜÇSİYAD Diyarbakır İl Başkanı ve Kanaat önderi Mervettin Tosunlu, Yeni kurulan ve hızla teşkilatlanan GÜÇSİYAD’ın, milletin asli gücü olan vasıflı, yetenekli, üretken yapılarının, sanayiye ve ülke ekonomisine kazandırılmasına destek verecek çalışmalar yapmayı planladıklarını söyledi.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve 2 yıl gibi bir süreçte Ülke genelinde teşkilatlanmasını tamamlayan Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD) Diyarbakır’da İl Başkanlığı açtı. İl Başkanlığına Diyarbakır’ın tanınmış simalarından biri olan ve aynı zamanda Kanaat Önderi Mervettin Tosunlu getirildi.

GÜÇSİYAD Diyarbakır İl Başkanı Tosunlu, GÜÇSİYAD olarak, ülkenin ve bölgenin ekonomisine katkı sağlamak, bölgeye gelecek yatırımlara referans olmak ve işsizliği önlemek adına GÜÇSİYAD çatısına girdiğini söyledi.

Küresel rekabetin oldukça hızlı, kapsamlı ve yıkıcı etkilerinin yaşandığı bir süreçte; bilgiye dayalı teknoloji ve yenilikçi inovasyon yaratılması, milletimiz, devletimiz ve geleceğimiz için hayati bir sorun haline geldiğine işaret eden Tosunlu, ‘’Bu çerçevede, sanayi başta olmak üzere her alanda yeni değerler tasarlayan, icat eden ve sürdürülebilir kılan, nitelikli insan kaynağı yetiştiren ve bu yapıları bir araya getiren etkinliklere imza atarak, teknolojiyi yaşamla buluşturan, çalıştıkça değer yaratan, ülkemizin refahı, ekonomisi, geniş pazarı, askeri gücü, uzay ve bilim teknolojisindeki üstünlüğü için özveride bulunan tüm milli değerleri bir araya getirmek için yola çıktık’’ dedi. Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1264 kez okundu.
Bağlar - 22:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.