Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Gül: ‘En iyi hastanelerden birisiyiz’

Diyarbakır - 19 Aralık 2018 17:52 A A

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Genel Kurul toplantısı Rektör Prof. Dr. Talip Gül başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda bir önceki genel kurul toplantısında alınan kararlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Tıp Fakültesi Hastaneleri konferans salonunda yapılan toplantıya Rektör Prof. Dr. Talip Gül’ün yanı sıra Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Üniversite Genel Sekteri Dr. Kenan Yakupoğlu Hastane yöneticileri ve genel kurul üyeleri katıldı.

“TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTEDE HASTANELERİ İÇERİSİNDE EN İYİ HASTANELERDEN BİRİSİYİZ”

Rektör Gül, toplantıda yaptığı konuşmada, Dicle Üniversitesinin, Türkiye’deki Üniversite hastaneleri içerisinde en iyi hastanelerden birisi olduğunu ifade ederek, “Bunu Ankara söylüyor, bunu SGK söylüyor, bunu Sağlık Bakanlığı söylüyor” dedi.

Son 2 yıl içerinde Üniversitenin her bölümünde Dekanlıklarda ve Yüksekokullarda diğer ünitelerde çok güzel şeyler yaptıklarına işaret eden Rektör Gül, Biz yönetime geldiğimiz zaman Üniversitenin bir Üniversite olmadığını gördük, hiçbir yönetmeliğin hiçbir tüzüğün hiçbir kanunun uygulanmamış olduğunu hangi dosyaya elimizi atsak o dosya elimizde kalıyordu, Biz çok güzel şeyler yaptık yönetmelikleri, yönergeleri, genelgeleri hepsini oluşturduk. Bundan sonra gelecek yönetimin işi çok kolay olacak kim gelirse gelsin çünkü kurumsal bir Üniversite oluşturmuş durumdayız” dedi.

“ÜNİVERSİTE HASTANEMİZ BÜYÜK ATILIMLAR YAPTI”

Rektör Gül, Üniversite Hastanesinin son yıllarda büyük atılımlar yaptığını belirterek, “İlk yıllarda herkes eleştiriyordu hastane yönetimini, fakat biz hastane yönetimiyle çok iyi şeyler yakalayacağımızı biliyorduk dolasıyla hastane yönetiminin sürekli arkasında durdum bugün hamdolsun Türkiye’deki Üniversitede hastaneleri içerisinde en iyi hastanelerden birisiyiz. Bunu Ankara söylüyor, bunu SGK söylüyor bunu Sağlık Bakanlığı söylüyor. Borcumuz var. Bütün hastanelerin borcu var ama en az borcu olan hastanelerden biriyiz. Bu borç hastane yönetiminin çalışmamasından kaynaklı değil hastane yönetimi çok özveriyle çalışıyor hepimiz buna şahidiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu ise, üst yönetimin çalışmaları kapsamında idari, mali destek ve teknik işlerde 2018 yılı içerisinde yapılan çalışmaları ve 2019 yılı için planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantı sorunlara çözüm önerileri, dilek ve temennilerle sona erdi.

Bu haber 1276 kez okundu.
Diyarbakır - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.