19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Güvensen: ‘31 Mart’ta Ergani AK Belediyecilikle tanışacaktır’

Diyarbakır - 23 Mart 2019 18:52 A A

AK Parti Ergani Belediye Başkan adayı Vahit Güvensen, 31 Mart’ta Diyarbakır’ın taşradaki en büyük ve batıya açılan İlçesi Ergani’nin AK Belediyecilikle tanıştıracaklarından emin olduklarının altını çizerek, Seçildikleri taktirde Erganililerin hizmetkârı, hemşehrileri ve kardeşleri olarak gereken gayreti ve hizmeti yapacaklarını söyledi.

31 Mart’ta yapılacak Yerel seçimlere 1 hafta gibi kısa bir süre kala siyasi partilerin Belediye başkan adayları çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. AK Parti Ergani Belediye Başkan adayı Vahit Güvensen, 60 günden bu yana devam ettirdiği seçim çalışmaları kapsamında 3 bin kilometre kat etti. Ergani’ye bağlı 90 köy ve 102 mezrayı tek tek gezen Güvensen, ilçe merkezinde de 3 bine yakın esnafı ziyaret etti. Sorunları tek tek dinleyen Başkan Adayı Güvensen, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerden zaferle çıkacağını söyledi.

“3 BİN KİLOMETRE KAT ETTİK”

60 günlük seçim maratonunu değerlendiren AK Parti Ergani Belediye Başkan adayı Güvensen, Seçim startını kent merkezinde esnafları ziyaret ederek, verdiğini ifade ederek, “Kent merkezinde Mahalle araları dahil 3 bine yakın esnafımızı ziyaret ettik. Daha sonra 90 köy 102 mezramızı hepsine birebir gitmek suretiyle 3 bin kilometre mesafe kat ettik. Oralarda yaşayan hemşerilerimizin desteğini almak için ziyaret ettik. Büyük bir teveccüh ile karşılaştık. Erganililer bizi Erganili olmamız ve bu şehirde yetişen kardeşleri olmamız münasebetiyle bağırlarına bastı.

“BU SEÇİMDE OLDUKÇA UMUTLUYUZ”

Açıkçası bu seçimde çok umutluyuz. Bu seçimi kazanacağımızla ilgili bir tereddütlümüz yok. Zaten bir hafta sonra sandık kurulacak, halkın teveccühü ve takdiri ne ise ona saygı göstermek suretiyle seçim sonuçlarının bizim lehimize olacağıyla ilgili bir endişemiz yok” diye konuştu.

BENİ KARDEŞLERİ, HEMŞEHRİLERİ OLARAK GÖRÜYORLAR

Erganililerin kendisini kardeşleri ve hemşehrileri olarak gördüğünü ve öyle davrandıklarına işaret eden Güvensen, “Gerçekten bizim uzun süredir tabi siyaseti içerisinde ve bu şehirde olmamız, daha önce de birçok sefer gitmiş olmamız münasebetiyle köydeki vatandaşlarımız tarafından tanınan, bilinen bir sima güvenilir ve kardeşleri olarak değerlendirdiler. Orada edindiğimiz izlenim çok pozitif idi. Köy ve mezra ziyaretlerinin dönüşünde akşam ev ziyaretlerimiz oldu. Seçim büromuzda hemşerilerimizle buluştuk. Zaman zaman katılımların ve büyük mitinglerin olduğu dönemlerde oldu. Sayın İçişleri Bakanımız geldiği zaman yaptığımız mitingler gerçekten coşkuluydu. Toplu açılış töreninde de büyük bir coşku hâkimdi. Bu anlamda Erganili hemşerilerime çok ama çok teşekkür ediyorum. 60 günü aşan seçim çalışmamız sırasında bize gösterilen ilgi ve alaka bizim şahsımıza gösterdikleri teveccühten dolayı da hemşerilerimi yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“ERGANİ AK BELEDİYECİLİKLE KESİNLİKLE TANIŞACAKTIR”

Güvensen, Ergani’nin 31 Mart günü AK Belediyecilikle tanışacağından en büyük bir şüphelerinin olmadığına değinerek, “Gerçekten bu seçimin rahat, huzurlu bir ortamda geçmesi olması tüm siyasi partiler açısından da çok önemli, Neticede demokratik tercih olacak. İnsanlar kendi hür iradeleriyle bir tercih olacak. Bunun da bizim lehimize bir netice vermesini arzu ediyoruz. İstiyoruz. Ergani’nin uzun süredir almadığı hizmeti bizimle yani AK Parti Belediyeciliğiyle alabileceğinden bir endişemiz yok. AK Belediyecilikle buluşmasını istiyoruz. Bizim şahsımızla memleketini bilen ve tanıyan bir şahıs olarak da hizmet noktasında elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. İnşallah 31 Mart akşamı Ergani’yi AK Belediyecilikle tanıştıracağız. Biz de onların hizmetkârı, hemşerileri ve kardeşleri olarak gereken gayreti ve hizmeti yaparız” dedi.

“ERGANİMİZİ HAK ETTİĞİ HİZMETLE TANIŞTIRACAĞIZ”

Ergani’nin hak ettiği hizmetle tanıştıracağını ifade eden Güvensen, “Ergani Diyarbakır’ın taşradaki en büyük ilçesi 130 bin nüfusu var. 81 bine yakın seçmeni var. Diyarbakır’ın batıya açılan yüzü. Dolayısıyla farklı vilayetlerden ve ilçelerden göç alan geçmişte de büyük eğitim seviyesi yüksek insanları kendi bağrında besleyen ve büyüten yetiştiren bir ilçe. Dolayısıyla önemli bir ilçe. Biz bu önemli ilçenin hak ettiği değeri bulmasını istiyoruz. Bu çalışmalarımız bu anlamda değerlendirdik. Bizimde hizmetler noktasında bizim ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın açıkladığı projeler var. Ergani’deki farklı profildeki her kesime hitap edecek bir anlayıştayız” diye konuştu.

Bu haber 530 kez okundu.
Diyarbakır - 18:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.