24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Güzeloğlu: 2,5 ayda önemli çalışmalar gerçekleştirdik

Diyarbakır - 13 Kasım 2019 20:04 A A

“Muhtar Saati” uygulamasında açıklamalarda bulunan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, göreve başladıkları 2,5 aylık süreçte önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Her hafta Çarşamba günü düzenlenen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun da katıldığı, kentin sorunlarının ele alındığı “Muhtar Saati” uygulaması devam ediyor.  Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Güzeloğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, DİSKİ Genel Müdürü V. ve Vali yardımcısı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karayolları 9. Bölge Müdür Yardımcısı Savaş Bayındır, Devlet Su İşleri 10. Bölge Müdür Yardımcısı Sırrı Büyükpolat, Büyükşehir Belediyesi ile DİSKİ daire başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

“Muhtar Saati” toplantısından önce muhtarlar, bulundukları mahallenin sorunlarını yazdıkları bilgi formlarını görevlilere teslim etti.

2020 BÜTÇE HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, çalışmaların daha iyi sonuç vermesi için ilçeleri ziyaret ederek incelemelerde bulunduklarını ve bunun sonucunda 2020 bütçesi hazırlıklarına başladıklarını belirtti. 2020 yılından itibaren (su ve yol) temel yapı sorunlarını bitireceklerini ifade eden Güzeloğlu, “Muhtar Saati” uygulamasıyla göremedikleri ve fark edemedikleri eksikliklerini tespit etme fırsatı bulduklarını dile getirdi.

İHALELERDEN 49 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANDI

Göreve başladıkları 2,5 aylık süreçte kurumsallaşmaya büyük önem verdiklerini ve bu konuda ciddi manada adımlar attıklarını aktaran Güzeloğlu, bugüne kadar 28 milyon TL borç ödediklerini ve şeffaf, herkese açık şekilde yaptıkları ihalelerden 49 milyon TL tasarruf sağladıklarını vurguladı. Göreve başladıklarında belediyenin 430 bin TL geliri olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu, şuan belediye gelirinin 2 milyon 400 bin TL’ye çıktığını söyledi.

DİSKİ ’de şuana kadar 7 ihale yapıldığını, 29 mahalleye içme suyu ve 26 mahalleye de kanalizasyon hizmeti vereceklerini kaydeden Güzeloğlu, 659 km yol yaptıklarını iletti. Toplam 423 bin metrekare sathi kaplama yolu tamamladıklarını ve 38 bin metrekare kaldırım taşı döşediklerini bildiren Güzeloğlu,  kırsal kalkınma hamlesinde 4 bin 100 aileye 13 milyon 500 bin TL gelir sağlayacak malzeme desteğinde bulunduklarını belirtti. 5 bin 400 kişiye istihdam sağlayacak Lojistik Köyü için önemli adımlar attıklarını dile getiren Güzeloğlu, park, bahçe ve peyzaj alanında da çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Yapılacak yolların sağlam ve kalıcı hale gelmesi için yeni bir teknoloji üzerinde çalıştıklarının müjdesini veren Güzeloğlu, bundan sonra yaptıkları yolların uzun yıllar kullanılacağını ve kalıcı olacağını ifade etti.

Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından toplantıya katılan muhtarlar, ikamet ettikleri mahallenin sorunlarını sözlü şekilde dile getirdi. İfade edilen sorunlara Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi daire başkanları cevap verdi.

Bu haber 518 kez okundu.
Diyarbakır - 20:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.