12° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

Güzeloğlu’ndan, Atilla ve Mızraklı’nın ekibine tırpan!

Diyarbakır - 30 Ağustos 2019 11:34 A A

Diyarbakır Belediyesine başkan vekili olarak atanan Hasan Basri Güzeloğlu, yeni daire başkanlarını atadı. Güzeloğlu, kayyım Cumali Atilla ile Selçuk Mızraklı’nın ekibinden kimseye görev vermedi.

Diyarbakır Büyükşehir Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, yeni daire başkanlarını atadı. Güzeloğlu, önceki kayyım Cumali Atilla’nın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirilen Muhsin Eryılmaz dışında Atilla’nın ekibine görev vermedi. Güzeloğlu, Atilla döneminde göreve getirilen 15 daire başkanlığına getirilen ancak Halkların Demokratik Partisi (HDP)’den başkan seçilen Selçuk Mızraklı tarafından görevden alınan 15 daire başkanıyla çalışmayı tercih etmedi. Güzeloğlu, Mızraklı döneminde de göreve getirilen hiç bir daire başkanına da görev vermedi.

6 KİŞİYE ÇİFT DAİRE BAŞKANLIĞI GÖREVİ

Başkan Vekili Güzeloğlu 6 kişiye çifte daire başkanlığı görevi verdi. Güzeloğlu Sadık Demir, Sedat Karahanlı, Orhan Yaşar, Zeki Karahan, Mustafa Korkutan ve Akın Erim’e çift daire başkanlığı görevi verdi.

Güzeloğlu; İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı Vekilliğine Emniyet Müdür Yardımcısı Sadık Demir’i, Çevre Koruma ile Kontrol Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı Vekilliğine Sedat Karahanlı’yı, Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı Vekilliğine Orhan Yaşar’ı, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Vekilliğine Zeki Karahan, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı Vekilliğine Mustafa Kokurtan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan Vekilliğine Akın Erim’i getirdi.

Güzeloğlu; Bilgi İşlem Daire Başkan Vekilliğine Ahmet Mudu’yu, Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Daire Başkanlığı Vekilliğine Mustafa Çakmak’ı, Yazı İşleri ve Karar Daire Başkanlığı Vekilliğine Hasan Yıldırım’ı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Vekilliğine Çimen Gültekin’i Açar, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Vekilliğine Davut Ayzıt’ı, İtfaiye Daire Başkanlığına Vekilliğine AFAD Diyarbakır İl Müdürü Şükrü Kikizade, İç Denetim Daire Başkanlığı Vekilliğine Haydar Teksin’i, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Vekilliğine Sebahat Eşsizoğlu’nu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Vekilliğine Ebubekir Ekin’i ve İnsan Kaynakları Geliştirme ve İşletme Daire Başkanlığı Vekilliğine Hikmet Güneş’i getirdi.

Öte yandan Cumali Atilla döneminde göreve getirilip Selçuk Mızraklı tarafından görevden alınan daire başkanlarının belediye aleyhine açtığı dava sürerken, davalıların kayyım atanması sonrası davalarını geri çekip çekmeyeceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Bu haber 1866 kez okundu.
Diyarbakır - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.