29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hain saldırıya tepki yağdı!

Bağlar - 27 Temmuz 2020 09:30 A A

AK Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi’ne ait temizlik aracının durdurularak yakılmasına vatandaşlardan ve sosyal medyadan tepki yağdı. Saldırının halkın malına ve huzuruna yapıldığını dile getiren vatandaşlar, Bağlar’a 20 yıl sonra hizmet belediyeciliği gelmesinin terör odaklarını rahatsız ettiğini dile getirerek olayı sert ifadelerle kınadı. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan siyasiler ve sivil toplum örgütleri de yaşanan saldırıya sert tepki gösterdi.

Dün gece saatlerinde çöp toplamak ve temizlik yapmak üzere Bağlar Nüket Coşkun Caddesi’ne giden Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı araca maskeli ve silahlı bir grup tarafından saldırı yapılarak aracın yakılması büyük tepkilere neden oldu. Saldırı sonrasında yanan aracı söndürmek için büyük çaba harcayan ve hem itfaiye hem de polise ihbarda bulunan vatandaşlar, olayın yaşandığı yere de gelerek tepkilerini dile getirdi.

Saldırıdan sonra Bağlar Belediyesi ekipleri tüm olumsuzluklara rağmen caddede temizlik çalışmalarına devam etti. Bu durum vatandaşların takdirini kazandı.

“ARTIK KAOS VE HUZURSUZLUK İSTEMİYORUZ”

Yaşanan saldırıya tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan vatandaşlar, hain saldırının halkın malına ve huzuruna yapıldığına dikkat çekerek Bağlar’a 20 yıl sonra hizmet belediyeciliği gelmesinin terör odaklarını rahatsız ettiğini dile getirerek olayı sert ifadelerle kınadı. “Artık kaos ve huzursuzluk istemiyoruz” diyen vatandaşlar, halkın kurumu olan belediye aracına yapılan saldırıyı kendilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini kaydetti.

Saldırıya, siyasiler ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepkilerini ortaya koydu.

“HİÇBİR GÜÇ BİZİ HİZMET ETMEKTEN ALIKOYAMAZ”

Bağlar halkının kendi belediyesine sahip çıkmasının sevindirici olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 20 yılda yapılmayan hizmetleri 16 ayda yaparak  ilçede büyük bir değişime imza attıklarını vurgulayarak  bu durumdan rahatsız olan çevrelerin sabote etme çabaları karşısında pes etmeyeceklerini  söyledi. Belediyeye sahip çıkan vatandaşlara ve tüm kesimlere teşekkür eden Beyoğlu, “Bağlar halkımızın malını, huzurunu ve hizmetini hedef alan bu tür hain saldırılar beyhude çabalar olarak kalacaktır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rotasını çizdiği bu kutlu dava  ve hizmet mücadelesinde yolumuza her zamankinden daha kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Belediyemizin tüm imkanlarıyla ve ekipleriyle gecemizi gündüzümüze katarak kadim halkımıza hizmet etmekten başka düşüncemiz yok.” diye konuştu

Bu haber 830 kez okundu.
Bağlar - 09:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.