29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Halk Kütüphanesi halkın hizmetinde

Bağlar - 7 Ekim 2020 12:39 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun göreve başladıktan sonra teknolojik imkânlarla donatarak eğitim merkezine dönüştürdüğü belediyeye ait kütüphane sunduğu imkanlarla ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin umudu haline geldi.

Pandemi nedeniyle Mart ayından itibaren zorunlu olarak ziyaretlere kapılarını kapatan kütüphane ve eğitim merkezi tadilata alındı. Önümüzdeki günlerde pandemi tedbirleri uygulanarak yeniden öğrencilere hizmet vermeye başlayacak. Başkan Beyoğlu, “Yeni dönemde gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik imkânları artırarak devam ettireceğiz” dedi.

PANDEMİDEN ÖNCE İLGİ ODAĞI OLDU

Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Bağlar Belediyesi halk kütüphanesi ismindeki halk ibaresine uygun olarak halkın hizmetinde oldu.

Pandemi süreci başlamadan önce 2020 yılının ilk 3 ayında 2753 kişi tarafından ziyaret edilen kütüphanede 1000’den fazla kişi ders çalışma imkânı buldu.

2020 yılının Ocak ayında 1066,Şubat ‘ta 1129 ve Mart ‘ta da 558 kişi ziyaret ederek belediye tarafından sunulan çeşitli imkânlardan yararlanırken,2019 yılında 677 ve 2020 yılının ilk 3 ayında 390 olmak üzere 1066 kişi ders çalışma imkânı buldu. Ders çalışmaya gelen öğrencilere belediye tarafından rehberlik hizmeti desteği sağlanırken, ,kaynak kitap ve test kitapları gibi imkânlar da sunuldu.

TYT-AYT KURSLARINA DEVAM

Kütüphane bünyesinde ilk kez geçen yıl oluşturulan ve sunulan teknolojik imkânlarla beraber ücretsiz hizmet veren TYT-AYT kurslarına katılan öğrencilerin 36’sı çeşitli üniversitelere yerleşmişti. İlk yılında başarılı bir grafik çizen kurs merkezi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin umudu oldu. 173 öğrencinin kayıt yaptığı kursun önümüzdeki günlerde çalışmalara başlaması bekleniyor.

“İMKÂN VE TEDBİRLERİ ARTIRARAK HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

Kütüphane bünyesinde pandemi koşulları için geçerli önlemleri alarak hizmete devam edeceklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle Mart ayından itibaren çalışmalara ara vermek zorunda kaldık. Yeni dönemde imkânları ve tedbirleri artırarak geleceğin teminatı olan çocuklarımıza hak etmiş oldukları hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Eğitim en çok hassas olduğumuz konuların başında geliyor ” dedi.

Bu haber 732 kez okundu.
Bağlar - 12:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.