29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Halk Otobüsleri de maskesiz yolcu almayacak

Bağlar - 7 Haziran 2020 15:14 A A

Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fesih Kaya, bir şoförün korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine otobüslere maskesiz yolcu almayacaklarını söyledi. 

Diyarbakır’da korona virüs vaka sayısında artış her geçen gün sürüyor. Son olarak dün şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün de korona virüs testi pozitif çıktı. Şoför tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılırken, filyasyon ekipleri otobüsü kullanan vatandaşların belirlenmesi için çalışma başlattı. Vakanın ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Özel Halk Otobüslerinde dezenfekte çalışması başlattı. 

ARAÇLARA MASKESİZ BİNMEYİN

Konuya ilişkin Tigris Haber’e konuşan Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fesih Kaya, “Birçok şoförümüz maske takıyor, otobüse binen vatandaşlarımız ne yazık ki takmıyor. Biz şoförlerimize maskesiz yolcu alınmaması için uyarıda bulunuyoruz. Ama buna rağmen binen oluyor. Bundan sonra alınmaması için kontrollerimizi sıklaştıracağız. Buradan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum, lütfen araçlara maskesiz binmeyin” çağrısında bulundu. 

AYAKTA YOLCU ALMIYORUZ

Türkiye geneli ayakta yolcu alımına başlandığını belirten Kaya, “Son günlerde kentimizdeki vaka artışı nedeniyle Büyükşehir belediyesi bu uygulamayı geçici süreliğine durdurdu. Korona artışı nedeniyle şuan ayakta yolcu almıyoruz” dedi. 
Bu arada Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler maskesiz yolcu almıyor.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 770 kez okundu.
Bağlar - 15:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.