12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hani Belediye Başkanı Lale, esnafa maske ve eldiven dağıttı

Diyarbakır - 7 Nisan 2020 20:07 A A

Diyarbakır’ın Hani İlçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tedbirler artarak devam ediyor. Bu tedbirler kapsamında Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, esnafa maske ve eldiven dağıttı.

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tedbirler artarak devam ediyor.

Bu kapsamında ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşa maske ve eldiven dağıtan Belediye Başkanı İbrahim Lale, maske ve eldivensiz çalışmanın yasak olduğunu hatırlattı.

Sosyal mesafenin korunması uyarısında bulunan Lale, tüm Türkiye’de olduğu gibi Hani’de de belediye olarak Kovid-19’a karşı önlemler aldıklarını söyledi.

Vatandaşlara evde kalmaları uyarısında bulunan Başkan Lale, “Esnafımızı virüse karşı uyardık. Esnaf kardeşlerimize eldiven ve maske dağıtarak, bunları kullanmalarının önemini anlatmaya çalışıyoruz. Eldiven ve maskesiz çalışmamalarını istedik. Herkesin kurallara uymasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bu haber 986 kez okundu.
Diyarbakır - 20:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.