Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hani ilçesinde otobüsler ücretsiz!

Diyarbakır - 26 Temmuz 2021 10:05 A A

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, yaşlı ve engeliler başta olmak üzere sıcaktan yürümekte zorluk çeken vatandaşlar için ücretsiz otobüs seferleri başlattı. Otobüs seferlerinin başlatılması Hani halkı tarafından büyük taktir gördü.

İlçede bir ilk gerçekleşirken, otobüs desteğinin Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’ndan geldiği öğrenildi.

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale’nin talimatıyla vatandaşları ücretsiz taşımaya başlayan otobüs, ilçenin caddelerinde dolaşmaya başladı. İlçe esnafından Yusuf Karakoç, ilçede yaşlı ve engellilerin sıcak havada yürüyerek gittiğini kaydederek, yapılan hizmetten memnun kaldıklarını belirtti.

“DARISI ÖBÜR İLÇELERİMİZE”

İlçe sakinlerinden Abdullah Özbek ise, yapılan bu hizmetin diğer ilçelere de örnek olmasını diledi. Özbek, “Özellikle İbrahim Lale’ye teşekkür ederiz. Vatandaşları getirip götürmek için bedava yapmaları çok güzel olmuş. Darısı öbür ilçelerimize, saati belli günde 4 sefer atıyor. Herkes güzergâha çıkarak bedava gidip geliyorlar. Hastane, banka gibi yerlere ücretsiz gitmek müthiş bir şey. Tüm ilçelerimiz böyle yapsa güzel olur” diye konuştu.

“HİZMETİN EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPILDIĞINI GÖRSÜNLER”

Başkan Lale ise, “Buradan Valimiz Münir Karaloğlu’na teşekkür ediyorum. Bize modern bir araç tahsis etti. Yaşlı, engellilerimizi merkezde bundan sonra ücretsiz taşımaya başladık. Vatandaşlarımız bu konuda çok memnun” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Bu haber 594 kez okundu.
Diyarbakır - 10:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.