13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Hanili AK Gençler Diyarbakır’da tarihi yolculuğa çıktı

Diyarbakır - 31 Ekim 2019 21:42 A A

Hani Belediyesi tarafından Hani’deki AK Gençlere yönelik olarak Diyarbakır’a tarihi bir gezi düzenlendi. Merkez Sur İlçesindeki tarihi ve kültürel değerleri ziyaret eden AK Gençler, Dicle Üniversitesi’ne geçerek, burada da ziyaretlerde bulundu. Ak Parti Hani Gençlik Kolları Başkanı Abdülhakim Özbek, geziyi düzenleyen Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale’ye teşekkür etti.

Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi, AK Parti Hani İlçe Gençlik Kolları ile birlikte AK Gençlere yönelik Diyarbakır gezisi organize etti.

Hani ilçe merkezinde otobüslerle alınan 100’e yakın AK Genç, Diyarbakır’a getirildi. Gezi etkinliği çerçevesinde Dicle Üniversitesi kampüs alanını gezen gençler, daha sonra tarihi Sur ilçesine geçti.

Hz. Süleyman, Tarihi Ulucami, Ongözlü köprü, Hasan paşa hanı ve daha bir çok tarihi ve kültürel mekanları gezen gençler hayran kaldı.

Ziyaretin ardından gençler, yine otobüslerle Hani İlçesi’ne getirildi.

Ak Parti Hani Gençlik Kolları Başkanı Abdülhakim Özbek, geziyi düzenleyen Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale’ye teşekkür etti. Diyarbakır Hani ilçesinin Ak gençleri ile birlikte Diyarbakır’ın tarihi ve Kültürel  miraslarını ziyaret ettiklerine işaret ederek, “Bu güzel programı gerçekleştirmemizde emeği geçen belediye başkanımız Sayın İbrahim Lale Bey’e tüm gençlerimiz adına teşekkür ederim. Memlekete yapılacak en büyük hizmet devletini bilen, tarihini bilen, faziletli, dinamik ve çalışkan bir gençlik inşa etmektir” dedi. Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1251 kez okundu.
Diyarbakır - 21:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.