Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hayırsever işadamı Çermik’te köprü yapacak

Çermik - 30 Temmuz 2021 17:02 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve hayırsever iş adamı Cumali Yıldız, Çermik Köprüsü’nün yapımı için anlaşma imzaladı. Büyükşehir Belediyesi, sözleşmeye göre Çermik ilçesinde köprü inşa edecek ve Kömürcüler Kuro Dağı Yolu ile Şeyh Dede-Çukur Elma Yolu’nu birbirine bağlayacak.

Bu projenin maliyetinin tamamı işadamı Yıldız’ın cebinden çıkacak ve köprü yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi de köprünün iki yakasındaki yolları da yapacak. Bu, ülkeyi 60 kilometre kısaltacak.

Sözleşme töreninin valilik binasında yapıldığı ve törende düzenlenen törende Karaoğlu, “Şu ana kadar cami, okul ve spor tesisleri için protokoller imzaladık ve ilk kez köprü protokolü imzalandı.” dedi.

Karaloğlu, medeniyetlerinde ve inançlarında yolların ve köprülerin çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatarak, Hadislerde yolların ve köprülerin insanların önündeki engelleri kaldırdığının söylendiğini söyledi. 

Karaoğlu, şunları kaydetti:  “Cumali Yıldız, Çermik sakini ve hayırsever bir iş adamı. Bu proje Büyükşehir Belediyesi’ne sunuldu. Cumali Yıldız vakfının temsili ile Yakup Yıldız ile sözleşme yapıyorum” dedi.

Bu haber 758 kez okundu.
Çermik - 17:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.