11° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HDP Diyarbakır il eşbaşkanları tutuklandı

Bağlar - 30 Ekim 2020 20:17 A A

Diyarbakır’da bir hafta önce gözaltına alınan HDP il eşbaşkanları hakkında tutuklama kararı çıktı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında bir hafta önce gözaltına alınan HDP Diyarbakır il eş başkanları Zeyyat Ceylan ve Hülya Alökmen çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, geçtiğimiz hafta partinin il başkanlığı ve Yenişehir ilçe Başkanlığında aramalar yapıldı. Aramaların ardından HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları Zeyyat Ceylan ve Hülya Alökmen Uyanık gözaltına alınarak Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüler.

Operasyon kapsamında HDP Yenişehir ilçe binasında da arama yapılmış, İlçe eş başkanları Remziye Sızıcı ve Kasım Kaya gözaltına alınmıştı.

Gözaltı süreleri dolan HDP İl Eş Başkanları Zeyyat Ceylan ve Hülya Alökmen Uyanık geniş güvenlik önlemleri altında Adliye binasına getirildi. Savcılık tarafından ifadeleri alınan Ceylan ve Uyanık tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Ceylan ve Uyanık’ı ‘örgüt üyeliği’ suçundan tutuklanmalarına karar verdi.

Bu haber 411 kez okundu.
Bağlar - 20:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.