17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HDP önündeki eylemde 115’inci gün; aile sayısı 62 oldu

Bağlar - 26 Aralık 2019 19:10 A A

Diyarbakır’da HDP il binası önündeki ailelerin evlat nöbeti 115’inci gününde devam ederken, aile sayısı, 2014 yılında, 12 yaşındayken simit satttığı sırada PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri oğulları Okan (17) için Bitlis’ten gelen Vecihe-Ekrem Gökkuş çiftiyle birlikte 62 oldu.

Oğlunun simit sattığı sırada kaçırıldığını anlatan Ekrem Gökkuş, bir süre sonra oğlunun Suriye’nin Haseke kentinde olduğunu öğrendiğini söyledi. Gökkuş, HDP önündeki eylemi televizyonda izledikten sonra eşiyle birlikte gelip bu eyleme katılma kararı aldığını ifade etti.

Anne Vecihe Gökkuş ise oğlunun kaçırıldıktan sonra bulunması için için çok çaba sarf ettiğini belirterek, PKK tarafından tehdit edildiklerini söyledi. Evladına kavuşmak için HDP il binası önündeki eyleme katılma kararını aldıklarını ifade eden Gökkuş, diğer ailelerle birlikte evladına kavuşuncaya kadar eylemine devam edeceğini aktardı.

Kaynak: DHA

Bu haber 673 kez okundu.
Bağlar - 19:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.