13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HDP önündeki eylemde 68’inci gün

Bağlar - 9 Kasım 2019 21:36 A A

Diyarbakır’da, PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 68’inci günde de sürdürdü. 2015 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Vedat Kaya için oturma eylemine katılan anne Emine Kaya, oğlunun serbest bırakılması için HDP’nin PKK’ya çağrıda bulunması gerektiğini ancak bunu yapmadıklarını söyledi.

Hacire Akar, 21 Ağustos’ta kaybolan oğlu Mehmet’in (21) HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyip, 1 gün sonra, partinin Diyarbakır binası önünde oturma eylemi başlattı. Eylemin 3’üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar’ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül’den itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı. Eylem, 68’inci günde de 56 aile tarafından sürdürüldü.

‘HDP SÖYLESE OĞLUMU BIRAKIRLAR AMA SÖYLEMEDİLER’

Mardin’in Derik ilçesinden gelen Emine-Şeyhmus Kaya çifti de İstanbul’da polis memuruyken, kardeşinin Muş’taki düğününden dönen konvoyda bulunan ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan oğulları Vedat Kaya (28) için oturma eylemini sürdürüyor. 5 Eylül’de eşiyle birlikte oturma eylemine katılan anne Kaya, oğlunun serbest bırakılması için HDP’nin terör örgütü PKK’ya çağrı yapmadığını ifade ederek, ‘’Oğlum buraya gelmeden gitmeyeceğim. Sonuna kadar buradayım. Oğlumu HDP kaçırdı. HDP ve PKK aynıdır. Oğluma kavuşana kadar buradayım. Buradaki herkes oğlunu istiyor. HDP, PKK’ya söylese oğlumu bırakırlar ama HDP söylemedi’’ dedi. Kaynak: DHA

Bu haber 427 kez okundu.
Bağlar - 21:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.