38° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HDP’den Kulp’taki terör saldırısına kınama

Diyarbakır - 13 Eylül 2019 13:41 A A

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen ve 7 kişinin şehit olduğu terör saldırısını kınadı. İki HDP’li “Sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen terör saldırısını kınadı. Buldan ve Temelli, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, dün Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 7 kişinin ölümü, 10 kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı kınadıklarını belirterek yetkililerden sorumluların bulunmasını talep ettiler.

“SORUMLULARIN BULUNMASINI TALEP EDİYORUZ”

Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da acil şifa dileğinde bulunulan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz. Bugün ilçe başkanımızın gözaltına alınması ve belediye eş başkanımızın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir. Bu toprakların her bir karışının huzur ve barış içinde, insanca yaşanabilir hale gelmesi için hem demokratik siyasette hem de toplumsal alanda yapılması gerekenleri yerine getirmedeki duruşumuzu sürdürmekte kararlıyız.”

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, yola döşenen el yapımı patlayıcı odun toplamaya giden sivil vatandaşların bulunduğu sivil aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 vatandaşın şehit olduğunu açıklamıştı.

Bu haber 848 kez okundu.
Diyarbakır - 13:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.