19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

HDP’li Belediye Meclis toplantısı ‘Besmele’ ile açıldı

Diyarbakır - 10 Haziran 2019 13:28 A A

HDP’li Ergani Belediyesi, halkla açık olarak yaptığı ilk meclis toplantısını Besmele ile açtı. Belediye Eşbaşkanı Ahmet Kaya, Bundan sonraki tüm meclis toplantılarını besmele ile başlatacaklarının altını çizerek, “İşlerimizin kesat olmaması adına inancımız gereği Allah’ın adıyla toplantılarımıza başlayacağız” dedi.

Ergani belediye Başkanı Ahmet Kaya, başkanlığında gerçekleşen Haziran ayı meclis toplantısında gündem maddeleri görüşüldü.

Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyeleri mazbataların alındıktan sonra, ilk belediye meclis toplantısını yaptı.

EŞBAŞKAN KAYA, TOPLANTIYI BESMELE İLE AÇTI!

Halka açık gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Ergani belediye Eşbaşkanı Ahmet Kaya, “Bütün meclis toplantılarımızı Allah’ın adıyla (bismillahirrahmanirrahim) başlatacağız. Niye bunu yapıyoruz. Halkımızın çoğu Müslüman. Ve Allah Resulü şöyle buyuruyor; “Allah’ın adıyla başlanmayan bütün işler, kesattır. Biz işlerimizin kesat olmaması adına inancımız gereği Allah’ın adıyla toplantımıza başlıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni bir yönetim, yeni bir başlangıç, halkımız kadar biz de umutlu ve heyecanlıyız. Bu umut ve heyecanının sizinle paylaşılması adına belki de Türkiye’de bir ilki yapıyoruz. Daha önce halka açık bir meclis toplantısı yapıldı mı bilmiyorum ama şahit olmadım ve duymadım. Bunu neden yaptık? Eminim halkımızda benim gibi belediye meclisinin nasıl olduğunu merak ediyordur. Buna şahitlik etsin diye bu kararı aldık.

HALKIMIZ ŞEFFAF BELEDİYECİLİĞİMİZE ŞAHİT OLACAK

İkinci nedeni de Belediyede şeffaflık meselesi sürekli gündem ediliyor. Bunu bir ilk adım yaptık. Bundan sonra halkımızla daha şeffaf bir belediyeciliği göstermek adına zaman zaman bu tip organizasyonlar yapacağımızın bir göstergesi olsun diye yaptık. Onun için katılan arkadaşlar adına Meclisimiz adına halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. ” dedi. 

Kaya’nın, tüm üyelere teşekkür etmesinin ardından gündeme geçildi.

Bu haber 645 kez okundu.
Diyarbakır - 13:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.