33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

HDP’li Temelli, Sur’da vatandaşlarla bir araya geldi

Diyarbakır - 29 Mart 2019 12:46 A A

Seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Sur İlçesi’nde bulunan Zaza Şeyhmus Kırathanesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve beraberindeki millitvekili heyeti, Diyarbakır Sur’da vatandaşlarla bir araya geldi. Temelli önce yarın yapılacak miting için bildiri dağıttı, ardından İlçede bulunan Zaza Şeyhmus Kırathanesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Halka sandıklara giderek oy verme çağrısında bulunan Temelli’nin gündeminde seçimler, açlık grevleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik söylemleri vardı.

“KAYYIM VE GBT MESELESİ KAPANDI”

Temelli, ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün akşam bir TV kanalında yaptığı açıklamalara değindi. Erdoğan’ın belediye başkan adaylarının GBT’sinin detaylı inceleneceğine ilişkin sözlerine gönderme yapan Temelli, “İşte diyor ki, GBT’lerine bakacağız, bir şey çıkarsa görevden alacağız. Kayyum meselesi kapandı. Buradan şunu da söyleyeyim, GBT meselesi de kapandı” dedi. Kayyım’ı Sur’dan, Amedden süpürüp atacaklarını belirten Temelli, Türkiye’nin her yerinde AKP-MHP bloğunun geriletilmesi için üzerlerine düşeni hep birlikte yapacaklarını söyledi.

“BİR YERE GİTMİYORUZ, SANDIĞA GİDİYORUZ”

Temelli, Erdoğan’ın kendisine yönelik, ‘Kürt bile değil’ ve  ‘Kuzey Irak’ta Kürdistan var. Defol oraya git’ sözlerine de isim vermeden cevap verdi:  Diyor ki, Kürt bile değil. Biz Kürdüz, Türk’üz, Türkiyeliyiz. Onun için bir birimizin sorununa sahip çıkacağız. Bir birimizin acıları ile akraba olduk. Bizi bu ülkeden kovanlara en güzel yanıtı yine biz veriyoruz. Burası bizim yurdumuz. Burası bizim ortak vatanımız, hiçbir yere gitmiyoruz. 31 Martta sandığa gidiyoruz. Türkiye’nin her yerinde sandığa gidiyoruz.  Bir oy Sur’u değiştirir, bir oy Amedi değiştirir, bir oy Türkiye’yi, dünyayı değiştirir. Oyumuz gücümüzdür, bu gücümüzü 31 Martta sandıklarda göstereceğiz. Bizi bu ülkeden kovanlara, bize terörist diyenlere, bize dinsiz imansız diyenlere, bize Kürt bile değil deyip hepimizi ikinci sınıf vatandaş muamelesine maruz bırakanlara en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. Göreceksiniz, 1 Nisan’dan itibaren halkın umudu yine biz olacağız. Bir seçenek yarattık. Türkiye’yi biz değiştireceğiz.  Bizim gücümüz bu.”

Bu haber 513 kez okundu.
Diyarbakır - 12:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.