Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.40
  • DOLAR 5.79

HDP’li vekil Dağ ve 2 danışmanı gözaltına alındı

Diyarbakır - 8 Temmuz 2019 19:58 A A

“Savaşa hayır, demokraside buluşalım” sloganıyla düzenlenen eylem sırasında HDP Milletvekili Dersim Dağ ve 2 danışmanı gözaltına alındı.

 Diyarbakır’daki Kürt siyasi partilerinin “Savaşa hayır, demokraside buluşalım” sloganıyla düzenlemek istedikleri eylem polis tarafından engellenmek istendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kayapınar İlçe Örgütü önünden Roboski Parkı’na düzenlenmek istenen yürüyüş öncesi parti binasının olduğu Dicle Kent Bulvarı polis tarafından kapatıldı. 8 TOMA, çok sayıda akrep tipi zırhlı araç ve gözaltı aracıyla yolu kapatan polis, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ilçe binasına geçişini engellemeye çalıştı.

Bunun üzerine aracıyla yolu kapatan Dağ ve beraberinde bulunan 2 vekil danışmanı gözaltı aracına alındı. Bu sırada duruma tepki gösteren HDP’li Sahila Aydeniz ise TEM Şube Amiri olduğu belirtilen polis tarafından darp edildi.

Olay üzerine Saliha Aydeniz, Musa Farisoğulları, Semra Güzel ve Remziye Tosun yolda oturma eylemi yaptı. Dağ ve danışmanların serbest bırakılması üzerine parti binası önüne geçen vekiller burada basın açıklaması yaptı. (Kaynak: MA)

Bu haber 403 kez okundu.
Diyarbakır - 19:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.