33° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.70

HDP’li Vekillerden Eşbaşkan Yılmaz’a destek ziyareti

Diyarbakır - 30 Mayıs 2019 15:11 A A

HDP Diyarbakır Milletvekilleri ve HDP İl Örgütü, dün Kayapınar Belediyesi’ne ait Çocuk Kreşinde Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç’un korumalarının Belediye Meclis üyelerini tartaklayarak, dışarıya atmalarını kınadı.

Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Kezban Yılmaz’ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulunan HDP’li Vekiller ve HDP İl Eşbaşkanları, kreşte yaşanan hukuksuzluğa sessiz kalmayacaklarını söylediler.

Ziyaretin ardından Belediye binası önünde bir araya gelen HDP Diyarbakır Milletvekilleri Remziye Tosun, Saliha Aydeniz ve Musa Farisoğulları, HDP İl Eş Başkanları Hülya Alökmen Uyanık, Zeyat Ceylan,  Yenişehir Belediye Eşbaşkanı Belgin Diken, Kayapınar EşBaşkanı Kezban Yılmaz ve meclis üyelerinin yalnız olmadığını, sonuna kadar konunun takipçisi olacaklarını söylediler.

HDP İl Eşbaşkanı Hülya Alökmen Uyanık, Türkçe yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

“Çocuk kreşi binasında dün uygulanan hukuksuzluğa karşı Kayapınar Belediyemize ziyarette bulunduk. Belediyelerimiz halkın olanı halkın hizmetine yeniden sunmaya devam edecekler. Eğer bir kaymakam evet gasp ediyorum, herkesin yanında emniyete talimat veriyorum belediye çalışanları bu binaya girmeyecek diyor ve devletin kurulları gerekli müdahaleyi yapmıyorsa tuzun koktuğu yer bellidir”

Uyanık’ın konuşmasının ardından HDP İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan’da Kürtçe bir açıklama yaptı. Açıklamanın ardından HDP’liler Belediyeden ayrıldılar.

Bu haber 661 kez okundu.
Diyarbakır - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.