29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Hızır Gibi Başkan!

Diyarbakır - 1 Ekim 2020 08:21 A A

Öyle bir yönetici düşünün ki, görevlendirildiği günden itibaren sadece halka yönelik projeler ve çalışmalar gerçekleştirsin!

Bu yönetici Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç…

Önce Kaymakamlık sonrasında da Belediyeye yapılan görevlendirmede başarılı bir performans ortaya koydu.

Sayın Koç’un tanımanız açısından çok kısaca özgeçmişini sizlerle paylaşmak istiyorum;

2015-2018 yılları arasında Batman’ın Gerçüş İlçesi’nde de hem Kaymakamlık hem de Belediye Başkan V. Görevini ifa eden Koç, burada başarılı hizmetlere imza attı. Görev süresinin dolmasının ardından Zonguldak’ın Kilimli ilçe Kaymakamlığına atandı. 2 aylık Kilimli Kaymakamlığının ardından Kasım 2018 tarihinde Kayapınar İlçe Kaymakamlığına atandı. Görevi hemşehrisi halefi Tokat Valisi Ozan Balcı’dan devr alan Koç, sonrasında Belediyeye Başkan V. olarak atandı.

O tarihten bu yana hem Kaymakamlık hem de Belediye Başkan V. Yapıyor.

Hem Bölge insanı, hem de bölgede görev yapan biri olmasından dolayı bölgeyi çok iyi okuyan bir bürokrat.

Özellikle eğitimle ilgili yaptığı projelerle gündeme gelen Koç, diğer yandan da ilçenin temel ihtiyacı olan Temizlik, asfalt gibi hizmetleri de ekibiyle birlikte en iyi şekilde sürdürüyor.

Yine bunun yanı sıra sık sık esnaf ve vatandaş ziyaretlerini de yapan Başkan V. Koç, vatandaşın gönlüne dokunuyor.

Yapılan anlık hizmet ve çözüm odaklı çalışmalarla adından söz ettiren Kayapınar Belediyesi’nin sloganı da ‘Hızır Gibi’ olarak kaldı. 

Gerçekten Hızır gibi çalışmalar yapılıyor Kayapınar’da…

Tabi, Başkan V. Koç’un nezaretinde…

Her geçen gün yeni bulvarlar, caddelerin açıldığı yeni yerleşim alanı ilçede yeşil alanı artırmak ve sürekli temiz kalmasını sağlamak adına yoğun çalışmalar yürütülüyor.

Evet; İstesek istemesek yerel yöneticilerimiz hayatımızın birçok alanın da bizi etkilemektedir.

Yaşadığımız evlerimizde sokağımızda mahallemizde, ilçemizde yaşam kalitemiz buna bağlıdır. 

Yöneticiniz kaliteli insan olursa bu kalitesi hayatımızın her alanına yansıyor.

Kayapınar’da yaşayan vatandaşlarımızın kalite farkı sadece mimarisi güzel bir ilçede yaşamak değil, aynı zamanda sorunlarına anında çözüm bulan yöneticileri de görmek ister.   

Göreve başladığı ilk günden beri halkın huzuru, sağlığı ve mutluluğu için çalışan ve bu anlamda gecesini gündüzüne katan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, yeşil alanların artırılması ve korunması temiz bir Kayapınar, sosyal ve kültürel faaliyetler, yenilenen yollar ve kaldırımlar ile bu kaliteyi artırmaktadır. 

Çocuğundan gencine, yaşlısından engellisine, esnafından ev hanımlarına kadar her kesin derdi ile dertlenen bir kaymakam ve Başkan Koç, gerçekten ciddi samimi bir devlet adamı.

Bu samimiyeti yüzünden ve hareketlerinden okunuyor.

Yine, harcamalar da şeffaf!

Hizmette vatandaş önceliğini ve beklentisini dikkate alan bir yönetici tabiri kullansam yeridir.

Halkın kaynaklarını halka en güzel şekilde harcayan Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sayın Ünal Koç’a halkımız ve kendi adıma teşekkür etmeyi bir borç bilirim…

Saygılarımla…

Sait BAYRAM’ın Yazısı

Bu haber 941 kez okundu.
Diyarbakır - 08:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.