29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce Diyarbakır’a çalışma ziyaretinde bulundu

Diyarbakır - 4 Temmuz 2020 19:58 A A

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Diyarbakır’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Bir dizi temaslarda bulunmak ve genel bir değerlendirme toplantısı yapmak üzere Diyarbakır’a gelen Bakan Yardımcısı İnce, beraberindeki heyetle birlikte ilk olarak Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı İnce, Emniyet Genel Müdürü Aktaş ve Vali Karaloğlu’nun Valilik Makamında gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından üst düzey emniyet ve jandarma görevlilerinin katıldığı genel bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Diyarbakır özelinde bölgedeki gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, kenti ilgilendiren konular masaya yatırıldı. Toplantı sonrası, Bakan Yardımcısı İnce ve Emniyet Genel Müdürü Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Değerlendirme toplantısının ardından Vali Karaloğlu, Kayapınar ilçesinde çalışmaları devam eden Prof. Dr. Aziz Sancar Halk Kütüphanesi Projesine yönelik incelemelerde bulundu.

Diyarbakır’ı yansıtan mimarisi ile İspanya’da ödüle layık görülen kütüphane hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Karaloğlu, bir milyon kitabın bulunacağı kütüphanenin okuma kültürüne sağlayacağı katkı ve bilgiye ulaşma konusunda sunacağı kolaylıklara vurgu yaptı.

Prof. Dr. Aziz Sancar Halk Kütüphanesi, 10 bin metrekare kapalı alanı ve bir milyon kitapla şehrin cazibe merkezi olmasının yanı sıra bölgenin de en büyük kütüphanesi konumunda olacak.

Bu haber 720 kez okundu.
Diyarbakır - 19:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.