28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İHTİYAÇ Evim Başkanı Gürsoy’dan, Macron’a sert tepki

Diyarbakır - 26 Ekim 2020 14:30 A A

Evim şirketlerinin öncülerinden İHTİYACEVİM A.Ş Yönetim kurullu başkanı Yasin Gürsoy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a sert tepki gösterdi.

İHTİYACEVİM A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Gürsoy, son günlerde Fransa’da yaşanan İslam karşıtı açıklamaların, ülkemiz ve tüm İslam Âlemi üzerine,  hazırlanan, kirli ve kanlı planların su yüzüne çıktığını belirtti.

İHTİYACEVİM A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Gürsoy, şöyle dedi:

“Avrupa liderlerinin her secim öncesi veya ülkemizin gelişimine yönelik hamleler söz konusu olduğunda Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e (S.A.V.) ve Dinimiz İslam’a saldırarak kendilerini zafer kazandıklarının  zannetmenin  mutluluğunu yaşıyorlar. Avrupa birliği liderlerinin  sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e  (S.A.V.) yönelik sözde hakaret içeren çirkin sözler, esas itibarıyla, söyleyenlerin çirkin yüzlerini bir kez daha göstermiştir. Gerek Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron’un, gerekse diğer AB liderlerinin  Dinimiz İslamiyet ile ilgili söylediği, çirkin sözler, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V.) ilgili çizilen, beş para etmeyen kâğıt ve bez parçaları, bunları yapanların paçavra zihniyetlerini bir kez daha açığa çıkarmıştır. Tüm İslam Alemi olarak, insanlık düşmanı, sömürgeci, zorba ve nobran sözde devlet başkanlarına her platformda haddini bildirmeye, tepkimizi en sert şekilde dile getirmeye devam edeceğiz. Allah katında makbul Din olan İslamiyet ve Allah’ın son resulü ve en sevgili kulu Hazreti Muhammed’e  (S.A.V.) olan sevgimizi, muhabbetimizi azaltamayacağı gibi, esasında dünya genelinde insanların akın akın Dinimize yönelmeleri, daha da hızlandıracaktır. Nitekim bulaşıcı pandemi sürecinde, bunun bariz örneklerini, birçok Avrupa ve dünya ülkesinde yaşadık. Yüce Rabbimiz, Kur’anı Kerim’de Buyurduğu Üzere ‘”Onlar ağızlarıyla Allah’ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.” (Saff, 61/8)”

Bu haber 637 kez okundu.
Diyarbakır - 14:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.