Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İki yılda 7. Park projesi

Bağlar - 20 Nisan 2021 13:58 A A

Bağlar Belediyesi,  hayata geçirdiği çok amaçlı park projeleriyle  ilçenin yeşil alan hacmini artırarak vatandaşlar için doğal ve dinlenme alanları meydana getirerek ilçenin çehresini değiştiriyor. Son iki yıldaki 7’inci projenin inşasına Bağcılar Mahallesi Orhan Doğan Caddesi’nde 25 bin metrekarelik alanda başlandı. Kendi elleriyle ağaç dikerek startı veren Başkan Hüseyin Beyoğlu,”25 ayda 7 önemli projeyi kendi imkanlarımızla hayata geçirerek belediye tarihinin bu anlamda en büyük atılımını gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır yöresine özgü ağaç türleri, aileler ve çocuklar için dinlenme alanları, yürüyüş yolu, bisiklet parkuru, sağlıklı yaşam ve spor için fitness aletleri ve daha birçok özellik. Bağlar Belediyesi, birbirinden önemli özellikleri barındıran projeyi Bağcılar Mahallesi Orhan Doğan Caddesi üzerinde 1131 ve 1139.sokakların bulunduğu 25 bin metrekarelik bölgede hayata geçiriyor. Belediyenin kendi imkânlarıyla inşa edeceği projenin cezbeden ayrıntıları çevrede yaşayan vatandaşları cezbediyor.

Projenin uygulanmaya başlandığı bölgede incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Ya Allah Bismillah” diyerek fidanları  kendi elleriyle toprakla buluşturdu.

“PARKLARIMIZ ŞEHRİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR”

İlçede yeşil alan oranını artırmak ve vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için son 25 ayda 7 önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Beyoğlu, bu projelerin hepsinin belediyenin kendi imkanları kullanılarak bölgenin iklim ve toprak yapısına uygun ağaçlarla gerçekleştirildiğini kaydetti.

Beyoğlu, “Yeşil alan sayımız artsın, vatandaşımızın nefes alabileceği oksijen depoları fazla olsun diye gayret ediyoruz. Son iki yılda 7 park projemizi hayata geçirdik. Hepsinin taşıdığı ayrı güzellikler var. Şehrimizin çehresini değiştiriyor. Bu parkımızı da inşallah en kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 672 kez okundu.
Bağlar - 13:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.