Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

İl Müdürü Taşçıer’e yönelik atılan iftira belgelendi!

Diyarbakır - 16 Şubat 2020 22:49 A A

Geçtiğimiz günlerde bazı sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’e ait olduğu ileri sürülen ses kaydı ile ilgili mahkeme, kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer ile ilgili olduğu iddia edilen sözde ses kaydının tamamen gerçek dışı ve montaj olduğu belgelendi.

Mart 2019 tarihinde Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan ve Diyarbakır’daki eğitime yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla taktir toplayan Doç. Dr. Feysel Taşçıer’e ait olduğu ileri sürülen sosyal paylaşım sitelerinde yer alan ses kaydı ile ilgili açılan davada karar çıktı. Mahkeme, kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar çıkarken, Taşçıer’e yönelik ortay atılan iddianın iftira ve karalama olduğu da belgelendi.

SES KAYDI TAMAMEN GERÇEK DIŞI VE MONTAJ ÇIKTI

Mahkemece verilen kararda şöyle denildi:

“Kriminal Laboratuvar Amirliği’ne gönderilen ilgili kurumun 16.12.2019 tarihli uzmanlık raporunda, “..Kaydın orijinal halini korumadığı, kesintilerin tespit edildiği sürelerde manipülasyon kanaatine varılmıştır, bu suretle, Yukarıda anlatılan gerekçelerle şüphelinin üzerine isnad edilen suçu işlediğine dair kamu davası açmaya yeterli delil ve şüphenin elde edilmediği anlaşılmakla;

Yukarıda açıklanan gerekçelerle Şüpheli hakkında Kamu Görevlisine görevinden dolayı hakaret suçundan 5271 sayılı CMK 172/1 hükümleri uyarınca kamu adına KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA…”

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DOÇ. DR. TAŞÇIER’E DESTEK GELDİ

Ses kaydının gerçek dışı ve montaj olduğunun mahkeme kararı ile belgelenmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’e destek de geldi.

Vatandaşlar, göreve geldiği günden buyana Eğitimin kalitesini yükselterek, bu mukaddes kentin eğitimde ilerlemesi ve gelişmesi noktasında, elinden gelen gayreti gösteren İl Müdürü Taşçıer’e atılan iftiraların, iftirayı atanlara geldiğini vurgulayarak, “ ‘çamur at izi kalsın’ diye fitne fesat peşinde koşanlar, bu millet sizi iyi tanıyor. Artık kimse bu numaralarınızı yemez. Bir eğitim neferine reva gördüğünüz iftiralar, kara bir leke olarak sizinle mezara kadar gidecek. Bu iftiralar karşısında bile, eğitimle ilgili çalışmalarını aksatmadan, mesai kavramı gözetmeksizin çalışan, çabalayan sayın müdürümüz, başarılarınızın devamını diliyoruz. Sizin kısa sürede yaptıklarınızla hepimiz gurur duyuyoruz. Gayretli ve çalışan müdürümüz Feysel Taşçıer ve ekibinin çabalarıyla, eğitimde standardımız çok daha yukarılara çıkacak inşallah” diye konuştular.

Bu haber 1930 kez okundu.
Diyarbakır - 22:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.