21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İlçelerdeki “Can Dostlar” unutulmadı

Diyarbakır - 26 Mayıs 2021 14:25 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerde sokak hayvanlarının beslenmesi için yürüttüğü çalışmayı dış ilçede de başlattı.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, başlattığı yeni çalışmayla dış ilçelerdeki sokak, cadde ve meydanları yuva edinen “Can Dostlar” için kolları sıvadı.  İlçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde yürütülen çalışmada belirlenen noktalara mama bırakılacak. Sokak hayvanlarını beslemek isteyen vatandaşlar için de belirlenen yerlere mama ve su kapları yerleştirecek. Ekipler, Kulp ilçesinden başlattıkları uygulamayla beslenme odaklarına mama ve su kapları bırakarak, “Can Dostları” elleri ile besledi.

70 NOKTAYA 2 TON 190 KİLOGRAM MAMA BIRAKILDI

29 Nisan’dan bugüne kadar kent merkezi ve ilçelerde sokak hayvanlarının beslenmesi için 70 noktaya 2 ton 190 kilogram mama bırakan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Merkez Kayapınar, Sur, Bağlar ve Yenişehir ilçeleri başta olmak üzere 13 dış ilçeye düzenli aralıklarla mama bırakmaya devam edecek.

Bu haber 269 kez okundu.
Diyarbakır - 14:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.