16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘İlk 15 dakikada kitap okutun’ talimatı!

Diyarbakır - 4 Aralık 2018 15:22 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, İlçe sınırları içerisindeki İlk, Orta ve Lise Okul Müdürleriyle bir araya geldi. Koç, Okul müdürlerine öğrencilerin ilk derste 15 dakika kitap okumaları yönünde talimat verdi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye tarafından okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili 55 adet Z Kütüphane yapımı ve 500 Bin kitap, 30 adet spor sahası, 2 adet yeni nesil kapalı spor salonu, 2 adet gençlik merkezi v.b. bir çok yatırımın yapıldığını ve önümüzdeki yılda bu yatırımların artarak devam edeceğini ifade eden Koç, eğitimin niteliğinin artması için öğretmenlerimizin özveri ve fedakarlığının da çok önemli olduğunu söyledi.

İLK DERSTE 15 DAKİKA KİTAP OKUTUN TALİMATI!

Kaymakam Koç, çocukların başarılı olması ve zihinsel gelişimi açısından kitap okuma alışkanlığının önemli olduğunu vurgulayarak, İlçedeki tüm okullarda 2.sınıftan itibaren ilk derste 15 dakika kitap okunması yönünde talimat verdi.

“KAYAPINARLI ÇOCUKLARIMIZ BİZE EMANET”

Gelecek nesillerin eğitimi için devletin tüm imkanları seferber ettiğini anımsatan Koç, şöyle dedi: “Kayapınarlı çocuklarımızın bizlere emanet olduğunu unutmadan, devletimizin sunmuş olduğu yemek hizmeti, servis hizmeti gibi tüm hizmetlerin gerekli kontrollerinin yapılmasına önem veriyorum. Kayapınar Belediyesi olarak birçok yatırımı okullarımıza kazandırdık. Özellikle çocuklarımızın yapımı tamamlanan Z Kütüphanelerden ve spor tesislerinden yararlanmalarını sağlamanızı istiyorum. Çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Bunlara kıymet veren öğretmenlerimizin her zaman yardımcısıyız. Onların bütün sıkıntılarında, problemlerinde yanlarımda olacağız”

Toplantıda, okullarda 2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunun daha iyi geçebilmesi ve çocuklarıın daha başarılı olabilmesi için okul müdürlerinden gelen talep ve önerileri dinleyen Koç, talep edilen hususlar ile ilgili çalışmaların başlatılması ve 2019 yılının çalışma planı kapsamına alınması için gerekli talimatları verdi.

Bu haber 1062 kez okundu.
Diyarbakır - 15:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.