Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İlk Millet Bahçesi Sur’a yapılıyor

Diyarbakır - 26 Aralık 2018 09:32 A A

Diyarbakır’a yapılması düşünülen iki millet bahçesinden biri Sur’a yapılıyor. Sur’da yapılacak ve adı ‘Dicle Millet Bahçesi’ olacak projeye ilk kazma vuruldu.

Diyarbakır’da yapılacak iki Millet bahçesinin biri tarihi Sur İlçesi’nde yapılacak. Fiskaya ve Mardinkapı arasındaki 130 dönüm alan üzerinde kurulacak Millet bahçesinin yapımına başlandı. Bahçenin 3 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

SUR’A YAPILACAK MİLLET BAHÇESİNİN ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sur Belediye Başkan Vekili Abdullah ÇİFTÇİ

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’da ilk millet bahçesinin Sur ilçesinde yapılacağını ifade ederek, “TOKİ tarafından ihale edilen ve üç ay içerisinde bitirilmesi hedeflenen proje başladı. Yüklenici firma tarafından ilk kazma vurulan proje, Fiskaya ile Mardinkapı arasındaki 130 dönümlük alana yapılacak. Millet bahçesi Surdan açılacak kapılar ile Sur içinden de rahatlıkla ulaşılabilir olacak” dedi.

Bu haber 1819 kez okundu.
Diyarbakır - 09:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.