32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İmzalar Empati için!

Diyarbakır - 14 Haziran 2021 13:22 A A

Empati Toplumsal Duyarlılık ve Farkındalık Derneği (EMFADER) 2 Eylül’ün Dünya Empati Günü olması için imza kampanyası başlattı.

EMFADER Kurucu Başkanı Taha Eyyüp Siyahhan, dernek olarak 2 Eylül günü Bodrum’da dünya empati gününü ilan edeceklerinin altını çizerek, Topladıkları 1 milyon imzayı Birleşmiş Milletlere sunacaklarını söyledi.

2 Eylül günü Suriye savaşından kaçan ve cansız bedeni bodrum kıyılarına vuran Aylan bebeğin öyküsünden ilham alarak bu günün dünya empati günü olması kararını aldıklarını belirten Siyahhan,  tüm dünyayı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Dünyamızda var olan savaşlar, açlık, mülteci sorunları, kadın ve çocuk hakları, daha yaşanılabilir çevre ve doğa, hayvan hakları, temel insan haklarından yoksunluk ve ötekileştirme gibi sorunların tamamen empati eksikliğinden kaynaklandığını savunuyoruz. 2 Eylül günü Bodrum sahilinde kıyıya vuran Aylan Bebeğin öyküsü bize insanlığımızın da kıyıya vurduğunu hatırlattı. Bu öyküden yola çıkarak; 2 Eylül’ün Dünya Empati Günü olması için 1 milyon cesur, 1 milyon iyi ve 1 milyon Empati Gönüllüsünü imzaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber 346 kez okundu.
Diyarbakır - 13:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.