Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İş dünyası ve sendikalardan aşı hamlesi

Diyarbakır - 18 Temmuz 2021 12:46 A A

Aşılama oranlarının Türkiye ortalaması altında kalan Diyarbakır’da iş dünyası ve sendikalar, iş yerlerinde aşılanma oranın artırılması ve aşıya karşı güvensizliği ortadan kaldırılması gerekli uyarı ve çağrıların yapılması kararı aldı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi, DOSİAD, 1.2.3. ve 4. Küçük Sanayi Siteleri, Metal İşleri Sanayi Sitesi, Gıda Toptancıları Sitesi, Marangozlar Sitesi, TÜRK İŞ, KESK, DİSK Şube Başkanları, üretim, imalat ve hizmet sektörü temsilcileri Corona virüsü aşısına daha fazla duyarlılık sağlamak amacıyla yeniden bir araya geldi.

Özellikle İş yerlerinde çalışan personellerin aşılanma oranının artırılması için ne tür çalışmaların yapılması gerektiği konusunda istişarelerde bulunuldu. Yapılan toplantıda; aşıya karşı güvensizliği ortadan kaldırmak için gerekli uyarıların yapılması, hep birlikte yapılacak çalışmalar hakkında kararlar alarak aşılanmanın olmazsa olmazlardan olduğunu belirterek, salgının bulaşıcılığının düşürülmesi için vaka sayısının artmaması adına gerekli tedbirleri almak konusunda fikir birliğine varıldı.

DOĞRU BİLGİLENDİRMELİYİZ

Toplantıda, Diyarbakır ve çevre illerinde Covid-19 aşılama oranı ülkenin geri kalanına oranla önemli ölçüde düşük, herkesin kendi yakınları ve sevdiklerini kaybetmemek için mutlaka aşı olmalıdırlar. Özellikle işletmelerimizde yönetici ve çalışanların doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve aşı oranını arttırılmasında mutabık kalındı. İş dünyası ve sendikalar, iş yerlerinin açık tutulması isteniyorsa kente sosyal, kültürel ve ticari yaşamını canlı tutulması isteniyorsa herkese sorumluluk düştüğünün altını çizdi.

AŞILANMAYI ARTIRMALIYIZ

Bütün iş camiası aşılama konusunda üyelerini bilgilendirme çalışmalarının devam ettiği vurgulanan toplantıda, aşı oranının arttırılması için halkı uyarmak, hurafe ve gerçek dışı bilgi ve beyanlara değil, bilim insanlarının beyanlarını esas alarak aşı olmanın zorunluluğuna dikkat çekilerek, aksi durumda ortaya çıkacak acı tablo bütün bir kenti etkileyecek, olası yeni vakalar daha ağır bedellerin ödenmesine neden olabileceği uyarısı yapıldı.

İŞ YERLERİNDE MUTLAK SURETLE AŞI YAPILMALI

Özellikle Organize Sanayi Bölgesinde bulunan işletmelerde ve kentte aşılanma çalışmalarına hız vermek, sağlık çalışanlarının yapmakta oldukları özverili çalışmalara kentin bütün bileşenlerinin destek olmanın zorunluk olduğu vurgulanan toplantıda, başta Sağlık İl Müdürlüğü olmak üzere, ilgili tüm kurumlarla işbirliği içinde hareket etmenin altyapısının oluşturulduğu ve çalışmalara başlandığı kaydedildi.

Bu haber 575 kez okundu.
Diyarbakır - 12:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.