Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İş insanı Ebubekir Tivnikli’den eğitime destek

Diyarbakır - 3 Haziran 2021 20:55 A A

Vali Münir Karaloğlu, Yenişehir ilçesine yapılacak olan okul için hayırsever iş insanı Ebubekir Tivnikli ile protokol imzaladı.

Daha önce farklı ilçelerde yapılacak olan okullar ve kütüphane için hayırsever vatandaşlarla protokoller imzalayan ve “Protokol törenlerinin artmasını temenni ediyorum” diyerek vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Münir Karaloğlu’nun bu temennisi hayırsever vatandaşlardan karşılık bulmaya devam ediyor.

Hayırsever iş insanı Ebubekir Tivnikli tarafından Yenişehir ilçesine bir imam hatip lisesi yaptırılacak. Yenişehir ilçesine yapılacak olan 24 derslikli imam hatip lisesi, spor salonu ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon binası için Vali Münir Karaloğlu ile hayırsever iş insanı Ebubekir Tivnikli arasında protokol imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın da yer aldığı imza töreninde Karaloğlu, Tivnikli’ye yaptıracağı okul için teşekkür etti. Vali Karaloğlu, yapılacak okulla ve spor salonuyla ilgili projenin hızlı bir şekilde hazırlanarak 2022 yılı Eylül ayına yetiştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Diyarbakır’a kazandırılacak bu okulla Diyarbakır’ı ve ülkemizi ileriye taşıyacak gençler yetişmesi temennisinde bulunan Karaloğlu, protokolün hayırlı olmasını diledi. 6 bin 285 m²’lik bir alan üzerinde yapılacak imam hatip lisesinde ortaokul kısmı da bulunacak.

Bu haber 645 kez okundu.
Diyarbakır - 20:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.